İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor

İstanbul'da kar yağışı etkili oluyor

İstanbul'da sabah saatlerinden itibaren kar yağışı etkili oluyor. Kar özellikle kentin yüksek kesimlerinde yoğun olarak hissediliyor.

Düzce'deki yoğun kar yağışı nedeniyle ise Bolu Dağı ve Akçakoca karayolunda, büyük ve zincirsiz araçların geçişine izin verilmiyor. Düzce'nin yüksek kesimlerinde dün başlayan ve gece geç saatlerde kent merkezinde de etkili olmaya başlayan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Trafik ekipleri, Bolu Dağı girişi olan Kaynaşlı ilçesi ve Düzce-Akçakoca karayolunun girişi olan Boğaziçi beldesinde, büyük tonajlı araçların geçişine izin vermiyor. Küçük araçlar ise zincir takarak yola devam edebiliyor.

Ekipler, Bolu Dağı girişindeki Kaynaşlı ile Düzce-Zonguldak karayolunun Kabalak rampası mevkisinde yaptıkları denetimlerde, sürücüleri, dikkatli olmaları ve yola zincirsiz çıkmamaları konusunda uyarıyor.

Bolu Dağı D-100 ve D-655 Düzce-Zonguldak karayolunda yer yer 20-25 santimetreye ulaştı. Karayolları ekipleri, yol açma ve tuzlama çalışmalarına devam ediyor. Yoğun kar yağışı nedeniyle trafikte aksamalar yaşanan bölgede, çok sayıda maddi hasarlı kazanın meydana geldiği bildirildi.