Işıl Alben yuvadan uçtu

Galatasaray ile sözleşmesi sona erdikten sonra Rusya'nın Dinamo Kursk takımıyla ön protokol imzalayan Işıl Alben, önümüzdeki sezon Dinamo Kursk forması giyeceği kesinleşti gibi

Işıl Alben yuvadan uçtu

Fanatik'in haberine göre Galatasaray Odeabank'a kaptan Işıl Alben'den kötü haber geldi... Özellike bu sezon gösterdiği performansla Galatasaray'ın üç kulvarda da tarihi başarı yakalamasında büyük pay sahibi olan Işıl, geçtiğimiz aylarda Dinamo Kursk takımı ile ön protokol imzalamıştı.

Ancak daha sonra harekete geçen Galatasaray yönetimi, Işıl ne pahasına olursa olsun takımda tutmak istediklerini belirtmiş, yıldız guardın Kursk ile yaptığı sözleşmenin iptal olması için tüm çabayı göstereceklerini açıkladı.

Ancak tüm bu çabalar sonuçsuz kaldı... Kursk valisi Alexander Mikhailov, bugün yaptığı açıklamada önümüzdeki sezon Işıl Alben ile birlikte Nnega Ogwumike ve Liudmila Sapona'nın takıma kesin olarak katılacağını açıkladı.

Hemen ardından Işıl'ın menajerliğini yapan şirkette bu bilgiyi doğruladı.

Böylece Galatasaray Odeabank, bu sezon destan yazan kadrodan UMMC Ekaterinburg'a giden Alba Torrens'ten sonra ikinci fireyi vermiş oldu.

Galatasaray pes etmiyor 

Öte yandan Galatasaray Kulübü Basketbol Şube Koordinatörü Murat Özyer, Galatasaray Odeabank’ta oldukça başarılı bir sezon geçiren Işıl Alben’in takımda kalması için çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.

Özyer, Rusya’nın Dinamo Kursk takımıyla nisan ayında özel bir sözleşme yapan Işıl Alben’in durumuyla ilgili AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Kaptanın kulübünde kalacağına, çözümü hep beraber üreteceğimize inancım tamdır" dedi.

Menajerinin, sarı-kırmızılı basketbolcunun gelecek sezon Rusya’da oynayacağı yönündeki açıklamasının, oyuncunun nisan ayında imzaladığı özel sözleşmenin tekrar duyurulmasından ibaret olduğunun altını çizen Özyer, "Bizim Işıl Alben’in yine takımımızda kalması yönünde Dinamo Kursk ile görüşmelerimiz devam etmektedir. Galatasaray’ın, bütün uluslararası ilişkilerini, camiasının genişliğini ve gücünü kullanarak, Işıl’dan da destek alarak, bu sorunu olumlu yönde çözeceğine inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.