İşçiler Türk-İş Genel Merkezi'ni bastı

Ankara'da eylem yapan Yatağan işçileri Türk İş Genel Merkezi'ni bastı. Başkanın odasına çıkan 60 kişilik ekip odayı işgal etti

İşçiler Türk-İş Genel Merkezi'ni bastı

TES- İş sendikasına bağlı Yatağan işçileri bugün Türk-İş'i bastı. Hürriyet gazetesinden Aysel Alp'in haberine göre, TES- İş Şube Başkanı Fatih Erçelik, "Evlat sıkışırsa baba evine sığınır, baba bizi kurtar der. Bizim babamız da evimiz de Türk-İş. Biz bu özelleştirme iptal edilene kadar Türk-İş'ten ayrılmayacağız, burada yatıp burada kalkacağız" dedi.

Başkan Erçelik Soma'da 301 arkadaşlarını kaybettiklerini hatırlatarak, "Ne yazık ki bu facia özelleştirmelere karşı çıkma konusundaki haklı davamızı bir kez daha ortaya koydu. Soma olmak istemiyoruz, bu özelleştirme durdurulmalı. Ha şimdi ölmüşüz ha 3 gün sonra, ne fark eder? Başbakan'ı göreve çağırıyoruz, bu ihaleleri iptal edin, biz ölmek istemiyoruz" dedi.

Erçelik, Yatağan Termik Santrali'nin ertelenen ihalesinin cuma günü saat 14.00'te yapılacağı bilgisini aldıklarını belirterek, hem bunun hem de Yeniköy ve Kemerköy santralleri satışının iptalini istedi.

10 aydır Yatağan'da eylem yapan işçiler iki aydır da Ankara'da Kurtuluş Parkı'nda eylem yapıyor.