İlki olmadı; ikincisi yolda!

Samsung'un son yıllarda az yaşadığı hayal kırıklıklarından biri bu cepti. Ve şimdi, ikincisi geliyor

İlki olmadı; ikincisi yolda!

2012'deki Mobil Dünya Kongresi'nde Samsung'un ortaya çıkardığı Galaxy Beam, "bir sonraki büyük şey" olarak önümüze sunulmuştu. Telefonun önündeki mini projektör, ekranı duvara yansıtmanıza izin veriyordu.

Projektörlü telefonların ortaya çıkış nedeni, aslında pico-projektörlerin gelişiydi. Piko projektörün optiklerini alıp, onları ekrandan işlemciye gerekli her şeye sahip olan bir telefona yerleştirip sunmak aslında iyi bir fikirdi. Ancak konsept kağıt üzerinde hoş görünse de, uygulamada o kadar iyi olamadı. Başta sizi etkilese de projektörün yeterince iyi olmaması, pil ömrünün kısalığı ve telefonun hantallığı önemli dezavantajlardı.

Galaxy Beam, karanlık odada görüntüyü duvara yansıtmanıza yetecek 15 lumen ışığı sağlayabiliyor. Ancak daha parlak, daha yüksek kontrasta sahip bir görüntü için daha çok ışığa ihtiyacınız var. Galaxy Beam'in kullandığı teknoloji, hala ilk aşamalarında olduğundan ona dikkatle yaklaşmakta fayda var. Galaxy Beam 2'nin bu durumu değiştirip değiştirmeyeceğini, cihazın Çin'den dışarı çıkması halinde göreceğiz.

Resimlerle: Android 4.4 KitKat'lı cep telefonları!

Kaynak: CHIP Online