İlkay'ın talipleri artıyor

Bundesliga'da Nürnberg forması giyen İlkay Gündoğan, pek çok kulübün ilgisini çekiyor

İlkay'ın talipleri artıyor

Alman spor dergisi Kicker’de yer alan bir haberde, ligdeki birçok kulübün İlkay’ın peşinde koştuğunu, bu oyuncuyu transfer etmek için en fazla şansı olan takımın ise Hamburg olduğu belirtildi.

İlkay’ın, Hamburg’da antrenör olarak görev yapan Michael Oening’in, kendisini genç takımlarda desteklemiş ve Nürnberg’de oynamasını sağlamış olmasından dolayı Hamburg’u tercih edebileceği ifade edildi.

HAMBUR VE WOLFSBURG BEKLİYOR

Hamburg’un maddi açıdan da İlkay’ı transfer edebilecek durumda olduğuna işaret edilen haberde, İlkay’ın bu takıma sadece kulüp yönetimi içindeki çekişmelerden dolayı gitmek istemeyebileceği kaydedildi.

Wolfsburg’un da Türk kökenli genç oyuncuyu istediği, maddi olarak İlkay için belirlenen transfer bedelini ödeyebileceği vurgulanan haberde, ancak İlkay’ın ve çevresinin daha çok Hamburg’u tercih ettiği belirtildi.

Bayer Leverkusen’in de uzun zamandan beri İlkay’ı istediği, ancak orta sahada Ballack, Rolfes, Vidal ve Lars Bender ile bu mevkide önemli oyunculara sahip olduğu için İlkay’a yer olmadığı görüşüne yer verildi.

Bundesliga’nın güçlü ekiplerinden Bayern Münih’in de bir ara İlkay ile ilgilendiği, ancak İlkay’ın, Bayern Münih’in sahip olduğu Schweinsteiger, Kross ve Luiz Gustavo gibi oyunculardan dolayı rekabetin büyük olacağına ve bu takıma gitme zamanının henüz erken olduğuna inandığı bildirildi.

İlkay’a sezon başında talip olan Hoffenheim ve Werder Bremen’in de istenilen bonservis bedelini ödeyemeyeceğini ifade ettikleri belirtilen haberde, genç oyuncunun şu an formasını giydiği FC Nürnberg’in de 2012 yılına kadar olan sözleşmesini uzatmak ve uzun süre kendisini kulübe bağlamak istediği kaydedildi.