Hülya Avşar'a takipsizlik

Demokratik açılım konusunda verdiği demeçler nedeniyle hakkında halkı kin, nefret ve düşmanlığa tahrik ettiği gerekçesiyle soruşturma açılan Ayşar'a savcılık takipsizlik karar verdi

Hülya Avşar'a takipsizlik

Savcı Ali Çakır, takipsizlik kararında, Hülya Avşar'ın yayınlanan röportajda düşüncesini açıkladığı ve eleştiri özgürlüğünü kullandığını yazdı. Ali Çakır, Milliyet Gazetesi'nde yayınlanan röportajındaki sözleri için Hülya Avşar hakkında soruşturma açtı. Soruşturmaya kamuoyunda tepki gösterildi. Savcı emekliliğini istedi Bu arada Savcı Ali Çakır, emekliliğini istedi. Hülya Avşar ifade vermek için Çarşamba günü Bakırköy Adliyesi’ne gitti. Avşar, kökenini soran savcıya "Hem Türk hem de Kürt'üm" diye cevap verdi.

Hülya Avşar gazetecilere yaptığı açıklamada da "Türk tarafımla son derece şaşkınım, Kürt tarafımla gurur duyuyorum. Umarım ifadem sonucu soruşturma bu aşamada kalacaktır. İyi bir sonuç bekliyorum. Dava açılacağını zannetmiyorum, savcının bana olan tutumu ile ilgili düşünüyorum. Söylediklerimin tamamen sonuna kadar arkadasındayım" demişti.