Hırsızların yeni yöntemi

Özellikle otomobil konusunda hırsızlar her geçen gün yeni yöntemler geliştiriyor. İşte en sonuncusu...

Hırsızların yeni yöntemi

İstanbul'da hırsızlık olaylarında son dönemde önemli bir artış yaşanıyor. Özellikle otomobil konusunda hırsızlar her geçen gün yeni yöntemler geliştirmeye başladı.

Arkadan yanlışlıkla çarpıp, şöforü dışarı çıkaran ve ardından başka bir yönden gelen kişiyle otomobili soyanlardan, ışıklarda kapıyı açarak veya camı kırıp kapkaç yapmaya uzanan birçok yöntem geliştirildi.

PEKİ NE YAPMAMALISINIZ?

Hırsızlar tarafından kullanılan son yöntem ise yumurta... Gece araç sürerken araç ön camına fırlatılan yumurta ile saldıraya geçen hırsızlar, bu yöntemle çok sayıda kapkaç yapmaya başladı. Çünkü aracın ön camına fırlatılan yumurta akı ve sarısı su ile karıştığında sütümsü bir renk alıyor ve görüşü yüzde 90'ın üstünde bir oranda bloke ediyor. Bu durumda aracı durdurmak zorunda kalıp, soyguncuların kurbanı olabiliyorsunuz.

Bu yüzden yumurtalar ile saldırıya uğrarsanız, sileceği kesinlikle çalıştırmayın ve cama su püskürtmeyin. Süratla oradan uzaklaşın. Bu yeni yöntemle ilgili olarak lütfen arkadaşlarınızı ve çevrenizdekileri de uyarın.

(Hürriyet)