Hafta sonu yağışa dikkat!

Yurdun doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak yağış bekleniyor...

Hafta sonu yağışa dikkat!

Yapılan son değerlendirmelere göre; Yurdun doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars, Ardahan ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yurdun doğu bölgelerinde 4 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

 RÜZGAR: Genellikle güney ve güneybatı, Marmara ve Batı Karadeniz ile zamanla yurdun iç ve batı kesimlerinde kuzey ve kuzeybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI; Yurdun doğu kesimlerinde aralıklarla sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek yağışların; Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars, Ardahan ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ani sel, lokal su baskını, heyelan, yıldırım düşmesi vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Genellikle parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı, doğusu çok bulutlu, Kahramanmaraş, Osmaniye aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Genellikle parçalı, güney ve doğusu çok bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Bartın ve Sinop çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ile Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, güney ve doğusu (Malatya, Elazığ, Bingöl, Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı, Iğdır, Van, Muş, Bitlis, Hakkari, Şırnak) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Bitlis, Muş, Bingöl, Van, Ağrı, Iğdır, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.