Göz altındaki KESK'liler için oturma eylemi

Urfa demokrasi platformu üyesi bir grup, bugün yurt genellinde KESK'lilere yönelik gerçekleştirilen operasyonda gözaltına alınan 71 üye için oturma eylemi yaptı

Göz altındaki KESK'liler için oturma eylemi

Akşam saatlerinde Ahmet Bahçıvan İş Merkezi’nde toplanan yaklaşık 50 kişilik ’Urfa demokrasi platformu’ üyesi, sabah saatlerinde yurt genellinde gerçekleştirilen operasyon kapsamında aralarında KESK Genel Başkanı Lami Özgen’inde bulunduğu toplam 71 üyenin gözaltına alınmasını basın açıklamasıyla protesto etti.

''Baskı, gözaltı ve tutuklamalar bizi yıldıramaz’' ve ''Emek, demokrasi ve barış mücadelemiz sürüyor’' yazılı siyah pankart arkasında toplanan üyeler, gözaltılarını protesto eden sloganlar attılar. KESK Şubeler Platformu Sözcüsü İsmet Karadağ yaptığı basın açıklamasında, şunları söyledi: "Türkiye’nin dört bir yanında üye ve yöneticilerimize yönelen keyfi gözaltı ve tutuklamalarla kuşatılmaya çalışılıyoruz.  İnsanca bir yaşam ve demokratik bir ülke isteyen herkes hedef tahtasındadır.

Gözaltına alınan arkadaşlarımızın tek ortak noktası kamu emekçiler mücadelesinin içinde olması ve Kürt olmalarıdır. AKP, kendisi gibi düşünmeyen Kürt’lerin siyaset yapmasına tahammül edemediği gibi sendikacılık yapmasına da tahammül edememektedir."
Yapılan konuşmaların ardından grup 5 dakikalık oturma eylemini yaptıktan sonra sesiz bir şekilde dağıldı.

 

DHA