Gökçek'ten 'Twitter' açıklaması

Sabah saatlerinde Twitter hesabını hacker'lara kaptıran Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, saat 16.00 sularında hesabını geri almayı başardı ve konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı

Gökçek'ten 'Twitter' açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediyesi Basın Merkezinden yapılan açıklamada, Gökçek, hacklenen Twitter hesabının saat 16.00’dan itibaren kendi kullanımına açıldığı bildirildi. Gökçek, “03.59’dan itibaren kimliği belirsiz kişilerce ele geçirilen Twitter hesabım, Twitter üst yönetiminin müdahalesi neticesinde bugün saat 16.00 itibarı ile şahsımın kullanımına açılmıştır. Bu süre içerisinde hesabımdan yapılan açıklama ve duyurularla hiçbir ilgim yoktur. Kamuoyunun bilgisine sunarım” açıklamasını yaptı.

NE OLMUŞTU


Türkiye haftanın ilk gününe Melih Gökçek'in Twitter hesabından atılan 'tuhaf' tweet'lerle başladı. Gökçek'e ait olan ve 2 milyonu aşkın takipçi sayısına sahip "06melihgokcek" hesabını kendilerini Siber Ergenekon Tim olarak tanıtan bir grup hacker tarafından hack'lendi.

4 saat içinde 36 tweet atan hacker'ların ilk tweet'i "Ne mutlu Türküm diyene - Mustafa Kemal Atatürk" - Siber Ergenekon Tim" mesajı oldu. Kısa sürede 2 binden fazla retweet alan mesajın ardından "EGO otobüslerini bu sabah itibari ile bedava yapıyorum lan" ve "İtiraf ediyorum fişkiyeyi ben kırdım" yazan hacker'ler seslerini duyurmayı başardı.