Gökçek: Şehrin içinde artık ikinci el oto satışları yapılmayacak

Gökçek: Şehrin içinde artık ikinci el oto satışları yapılmayacak

Büyükşehir Belediye Meclisinin bu ayki toplantısının sonuncusu Ankara Büyükşehir belediye Başkanı Melih Gökçek başkanlığında yapıldı.
Toplantıda, oto galerilerinin şehir dışına taşınmasına ilişkin meclis üyelerini bilgilendiren Başkan Gökçek, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın kent
içindeki oto galerilerinin kent dışına taşınması konusundaki hassasiyetini hatırlatarak, sözlerine şöyle devam etti:

"Bu bağlamda Gölbaşı’nda 15 yıl önce kamulaştırılmış bir alan bulunmaktadır. Şehrin içinde artık ikinci el oto satışları yapılmayacak. Ayrıca
bazı birinci el satış yapan oto galerileri de aynı markadan ikinci el araba satışları yapamayacaktır. Çünkü bu haksız rekabete neden olmaktadır."
Gökçek, ikinci el oto galerilerinin şehrin 30 kilometre dışına taşınacağını bildirdi.

-"4 VE 5’İNCİ ETAP DİKMEN VADİSİ HAK SAHİPLERİNE 3. ETAPTAN EV VERİLECEK"

Gündemin bir diğer önemli maddesi de Ankara Büyükşehir Belediyesinin kentsel dönüşüm projelerinden biri olan Dikmen Vadisi’ndeki hak sahipleri oldu. 4 ve 5’inci etap Dikmen Vadisi Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Projesinde, bin 73 hak sahibine, talepte bulunmaları durumunda Dikmen Vadisi 3’üncü etapta bulunan 93 adet 100 metrekare büyüklüğündeki konutlardan, noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle tahsis edilmesi de oy çokluğuyla karara bağlandı.