Yeni Yazısı > Geldik isimlere - 05.06.2014

Geldik isimlere
05 Haziran 2014

Çatı Aday meselesini konuşacaksak, peşinen söyleyeyim, benim favorim Kamer Genç’tir azizim. Lakin bakıyorum, Kamer Bey’de henüz bir hareket yok. ORC Araştırma şirketi, bir anket yapmış, 3628 kişiye sormuş, Çatı’da kimi görmek istersin diye... Abdüllatif Şener yüzde 39.4’le birinci sırada yer almış. Sonra Deniz Baykal... 32.0. Daha sonra İlhan Kesici... 31.8. Ve diğerleri... Hep de yakın puanlarla.

[[HAFTAYA]]

*

Herhalde başka anketler de göreceğiz. Neyse ki, “Nasıl bir Cumhurbaşkanı” diye eşkal peşinde koşmaktan vazgeçip, nihayet “Kim olsun”a geldik. Yani isimlendirmeye başladık. Hadi Kamer Bey, davran biraz.

*

Diyorlar ki, Çatı Aday’dan ümit kesilirse, muhalefet kanadı seçimi boykot edecekmiş. Ne fayda? Katılımın az olduğu hangi seçim geçersiz sayılmış ki? Üstelik... Boykot kararını şimdiden ilan etmek lazımdır. Yoksa “aradım aradım bir aday bulamadım, sonunda seçime girmemeye karar verdim” demek, boykot sayılır mı ki?

*

Fakat yine de Devlet Bahçeli’ye kulak vermek gerekiyor. Ne dediydi: - Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olmaz, olamaz. Ve olamayacak. Bahçeli, boş konuşmaz. Bu kadar iddialı bir laf ettiğine göre, elbet bir bildiği olmalı. Nedir acaba?