'Gecede 300-400 kazanan var'

İstanbul'da bir yetiştirme yurdundan kaçan ve yaşları 15 ila 17 arasında değişen kızların ifadeleri tüylep ürpertti

'Gecede 300-400 kazanan var'

İstanbul'da 15, 16 ve 17 yaşlarındaki 3 kız arkadaş, koruma altında tutuldukları yurttan bir gece yarısı sessizce kaçtı. Kızların bulunduklarında verdikleri ifadeler ise ‘şok’ etkisi yarattı.

Ö.Ç., D.A. ve F.T. ifadelerinde, ‘kaçak’ oldukları dönemlerde başlarına gelenleri tek tek anlattı. İşte, tam 9 saat süren ifade verme işleminde kızların anlattığı korkunç gerçekler...

"GECEDE 300-400 TL KAZANAN VAR"

Kızlardan 17 yaşındaki F.T. sonradan tanıştığı kişiler tarafından konsomatris olarak çalıştırıldığını anlatarak, “Birçok kişi konsomatris olarak çalıştırılıyor.

Bazı geceler, 300-400 TL para kazananlar var. Dışarda tanıştığımız birkaç kişiyle birlikte farklı ortamlara giriyorduk. Daha sonra para kazanmak için gidip barda çalışıyorduk.

"HAP KULLANANLAR DA VARDIR"

Barda çalışmak için hap kullananlar da var. 3-4 ay çalıştıktan sonra kaçtığı yurda dönenler de oluyor. Biz de daha önce defalarca kaçıp geri döndük.”

"BEBEKLER EVLATLIK VERİLİYOR"

Kızlardan Ö.Ç., arkadaşlarından bazılarının çocuk düşürdüğünü, bazılarının ise doğurduğu bebeklerin ellerinden alınarak başkalarına evlatlık verildiğini iddia etti.

JANDARMA İSİMLERİN PEŞİNDE

İfade işlemi sırasında, 3 kızın iddialarında adı geçen kişi ve mekânların adları jandarma yetkilileri tarafından tek tek not alındı.

Jandarma geniş çaplı araştırma başlatırken, bir yetkili kızların anlattıklarının buzdağının sadece görünen yüzü olduğunu belirterek, “Bu kızlar yurtlardan kaçtıktan sonra dışarıda tanıştıkları çete üyeleri tarafından kandırılarak, pavyon ve barlara konsomatris olarak pazarlanıyorlar.

Yetiştirme yurtlarında yaklaşık 50-60 civarında çocuk kayıp. Aralarında intihar edenler var” dedi.

Habertürk