Fenerbahçe'nin CAS'taki duruşması başladı

İsviçre'nin Lozan kentindeki toplantıda Fenerbahçe heyetine kulüp başkanı Aziz Yıldırım başkanlık yapıyor

Fenerbahçe'nin CAS'taki duruşması başladı

Fenerbahçe Kulübü’nün, UEFA Disiplin Kurulu’nun verdiği Avrupa kupalarından men cezasıyla ilgili Uluslararası Spor Tahkim Mahkemesi’ne (CAS) yaptığı başvurunun görüşüleceği duruşmalı toplantı başladı.

İki gün sürecek duruşmalı toplantıda sarı-lacivertli kulübü, Martens Hukuk Bürosu avukatları temsil edecek. Duruşmada 3 CAS hakimince 30’a yakın tanık dinlenecek.

Fenerbahçe Kulübü ve tanık avukatları, 2010-2011 sezonunda Süper Lig’de oynanan Gençlerbirliği-Fenerbahçe, Fenerbahçe-İstanbul Büyükşehir Belediyespor, Sivasspor-Fenerbahçe ve Fenerbahçe-Ankaragücü maçlarına ilişkin savunmaları yapacak ve o sezondaki farklı maçlara ilişkin sorular yöneltilmesi halinde de bu soruları yanıtlayacak.

Başkan Aziz Yıldırım, Yönetici Deniz Tolga Aytöre, Türk ve Alman Hukuk müşavirleri ve eski Yönetici Murat Özaydınlı Lozan’daki CAS binasına sabah saatlerinde geldiler. Abdullah Kiğılı da destek olmak amaçlı duruşmada yer almak istediğini söyledi ve ilerleyen saatlerde CAS binasına gelecek. Kiğılı’nın yanı sıra İlhan Ekşioğlu ve Şekip Mosturoğlu 2 saat içinde duruşmaya katılacaklar.

Uzman tanık olarak ise Av. Haluk Burcuoğlu ve şike sürecinde Başkan’ın avukatlığını yapan isimlerin başında gelen Prof. Köksal Bayraktar da duruşmaya katılacak. Bu isimlerin yanı sıra eski yöneticilerden Nihat Özdemir ve Ali Koç ile davada ismi geçen futbolculardan İbrahim Akın da öğleden sonra duruşmaya tanık olarak katılacaklar.

AA