Evden 10 kamyon çöp çıktı!

Malatya'da bir kadının evinden yaklaşık 10 kamyon çöp çıkarıldı.

Evden 10 kamyon çöp çıktı!

İl merkezindeki Saray Mahallesi Devecel Sokak Evren Apartmanı'nın zemin katında oturan 70 yaşındaki Kifariye Erdoğan’ın evinden uzun süreden bu yana pis kokular gelmesinden rahatsız olan komşuları durumu Malatya Belediyesi'ne bildirdi. İhbar üzerine sevk edilen ekipler evin tamamının çöplerle dolu olduğunu görünce alınan karar doğrultusunda boşaltılmasına başladı. Bu sırada yalnız yaşadığı belirtilen kadın kayıplara karışırken, belediye temizlik görevlileri pis kokular yayılan evde uzun süre çöpleri boşaltma çalışması yaptı.

Evden tonlarca ağırlıkta çöp çıkarken, apartman sakinleri uzun süreden bu yana pis koku bulunduğunu, apartmanın fare ve böceklerden geçilmeyecek durumda olduğunu anlattı. Kifariye Erdoğan’ın cadde ve sokaklardan toplatıkları çöpleri sürekli eve getirdiği ifade edildi.

Çöp eve gelen ‘Kadın Dostu Kent Malatya Projesi' kapsamında hayata geçirilen mobil yardım aracı da evde incelemelerde bulundu. Proje görevlisi Hilal Yıldırım, belediye olarak birim olarak evin tamamen çöplerden arındırılmasından sonra bakım ve onarımı üstleneceklerini, yeni eşyalar alınacağını söyledi. Yaşlı kadın için daha yaşanılabilir bir ortam hazırlanması için çalışacaklarını ifade eden Yıldırım, bundan sonra da yaşlı kadının bakım ve psikolojik tedavisinde de yardımcı olacaklarını söyledi.

DHA