Ergin Ataman'dan Milli Takım açıklaması

Galatasaray Liv Hospital'ın yanı sıra Türkiye Milli Takımı'nın da antrenörlüğünü yapan Ergin Ataman, Basketbol Ligi play-off final serisinde yaşananlarla ilgili konuştu. Ataman, gerginliğin Milli Takım'ı etkilemeyeceğini iddia etti

Ergin Ataman'dan Milli Takım açıklaması

Konuyla ilgili olarak, "Elmayla armutu karıştırmamak lazım" diyen Ataman, "Galatasaray ile federasyon arasında sıkıntılar olabilir ama Milli Takım federasyonun değil, Türk halkının takımıdır. Bana kulübümden Milli Takım’daki durumum ile ilgili bir istek gelmemiştir. Milli Takım antrenörlüğünü, Türk halkına hizmet için kabul eden bir insanım ve bu görevi de onurla yapacağım. Planlarımızda değişiklik yok, 10 Temmuz’da çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

Galatasaray Yönetimi’nin kararını da değerlendiren Ataman, “Yönetimin kararıdır, ben de oyuncularım da profesyonel çalışanlarız. Saygı göstermek zorundayız. Tabii ki herkes oynamak ister. Bütün sezon şampiyonluk için emek vermiş insanlarız. Ancak Ülker Arena’daki son maçta görev yapan, hakemlerin, gözlemcilerin tanıdıkları toleranslarla olay bu noktaya kadar gelmiştir” diye konuştu.