Erdoğan: HES'ler en temiz enerji kaynağı

Başbakan Tayyip Erdoğan Artvin'deki toplu açılış töreninde konuştu. Erdoğan "HES'ler dünyanın en temiz en çevreci enerji kaynaklarıdır. Gerekli adımları bir an önce atıp sularımızı değerlendirmemiz gerekiyor" dedi

Erdoğan: HES'ler en temiz enerji kaynağı

Başbakan'ın sözlerinden önemli satırbaşları şunlar:

"Artvin'i daha da kalkındırmak ve büyütmek için buradayız. Tercihinizi hizmet siyasetinden yana yaptığınız için hepinize teşekkür ediyorum.

Artvin adeta suyun, enerjinin merkezi haline geldi. 6 ayrı tesisi Artvin'imize kazandırdık, onları bugün hizmete açıyoruz.KÖYDES Projesi kapsamında toplam 26 trilyon lira değerindeki 442 yol ve 136 içme suyu projesini de hayata geçiriyoruz.

HES'ler dünyanın en temiz en çevreci enerji kaynaklarıdır. Gerekli adımları bir an önce atıp sularımızı değerlendirmemiz gerekiyor.Toplam uzunluğu 7 bin 288 metre olan Cankurtaran Tünel Projesi ile Karadeniz üzerinden Erzurum'u İran'a bağlıyoruz.

Artvin'imizi turizim alnında en yüksek seviyeye taşıyacağız. Biz hiçbir zaman Artvin'e sırtımızı dönmedik, dönenlerden de olmayacağız

12 yılda ülkemizin çehresini, talihini değiştirdik. 12 yıl boyunca biz hizmet üretmenin mücadelesini verdik. Hepimiz bu vatan toprağı üzerinde bu ay yıldızlı bayrağın altında biriz, beraberiz, hep birlikte Türkiye'yiz. Biz aramıza fitnenin girmesine asla izin vermeyeceğiz, tahriklere aldanmayacağız. Milletim inşallah 10 Ağustos'ta bir kez daha ders verecek. "