'En cahil adam bile 112'yi arardı'

Kerem Altan'ın evinde hayatını kaybeden Defne Joy Foster'ın annesi Hatice Foster, kızının ölümüne ihmalin yol açtığını öne sürdü

'En cahil adam bile 112'yi arardı'

Artık Defne Joy Foster’ın ölümünün üzerindeki sır perdesini aralamaya kararlı olan annesi Hatice Foster, “Acımız çok büyük. Allah kimseye evlat acısı vermesin. Ne yapalım, geçecek. Ama zamanı gelince her şey açığa çıkacak, hiç merak etmeyin” dedi.

Kızının ölümüne, son saatlerini birlikte geçirdiği Kerem Altan’ın ihmalinin yol açtığını öne süren Foster, “İhmal olduğunu düşünüyorum. O sırada sağa sola koşacağına, 112’yi aramalıydı. 112’yi en cahil adam bile bilir” diye konuştu.

Neden Tolga’nın ifadesi alınmadı  

Acılı anne, o gece kızıyla aynı eğlence mekânında bulunan oyuncu Tolga Karel’in ifadesine neden başvurulmadığını da sorguladı: “Ben onun ifadesinin alınmamasına çok şaşırıyorum. Ama emniyetimize güveniyorum. Soruşturma da başladı. Orada olanları bir Kerem bir de rahmetlim biliyor. Yaşananların hepsi ortaya çıkacak.”

‘Yanıyorum baba içim yanıyor’  

Savaş Ay, atv Haber için Defne Joy Foster’ın eşi İlker Yasin Solmaz’ın babasıyla evinde görüştü. Foster’ın ölümünün ardından yazılan köşe yazıları hakkında konuşan kayınpederi, “Sizin için bu dünyanın altı, toprağın altı yok mu? Bu kadar katı olabilir mi insan?” diyerek isyan etti. Baba Solmaz, oğlu İlker Yasin Solmaz’ın da “Baba yanıyorum, içim yanıyor” diyerek sürekli ağladığını söyledi.

Telefon kayıtlarını istedik

Foster ailesinin avukatı Ayşegül Mermer, Defne Joy Foster’ın ani ölümüyle ilgili savcılığa başvurduklarını ve hukuki mücadeleyi başlattıklarını söyledi: “Defne’nin eşiyle birlikte, Kadıköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na gittik. Birtakım isteklerimiz vardı, bunların yerine getirilmesi için müracaatta bulunduk. Defne’nin hayatını kaybettiği gece yaşananların ortaya çıkması için tüm görgü tanıklarının dinlenmesini ve o gece yapılan bütün telefon görüşmelerinin kayıtlarını istedik” dedi.

Hatice Foster, bakımını üstlendiği 1.5 yaşındaki torunu Can’ın annesinin yokluğunun farkında olup olmadığı sorusuna ise şu yanıtı verdi: “Çocuk neyin farkında olur? O hatırlamaz. Ben babamı kaybettiğimde beş yaşındaydım, ben bile şimdi hatırlamıyorum.”

HÜRRİYET