Emekli Org. Doğan'ın avukatından açıklama

Hakkında yakalama kararı çıkarılan eski 1'inci Ordu Komutanı emekli Orgeneral Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz karara itiraz edeceklerini söyledi

Emekli Org. Doğan'ın avukatından açıklama

Çetin Doğan'ın avukatı Hüseyin Ersöz Silivri Cezaevi önünde gazetecilere açıklama yaptı.

Ersöz, "Savcılık makamı 163 kişi hakkında yakalama ve tutuklama talebinde bulundu. Mahkeme tüm taleplerimizi reddetti. Mahkeme hukuka aykırı bir şekilde yakalama ve tutuklama karına imza attı. Sanıkların aileleri mahkemede duygusal anlar yaşadılar. Müvekkilimiz 3 defa tutuklandı. Bir kere yakalama kararı çıkarıldı. Bu, müvekkilimde duygusal sarsıntılara yol açtı. Biz karara 7 gün içerisinde itiraz edeceğiz. 11. Ağır Ceza Mahkemesi konuyu sonuca bağlayacak." dedi.

Doğan'ın kolu çıktığı için hafta başından bu yana evinde istirahat ettiğini belirten avukat Ersöz "Müvekkilimizin adaletten kaçması, mahkemenin vermiş olduğu karara uymaması gibi bir durum söz konusu değil. Biraz önce kendisiyle konuştum. Kendisi karardan dolayı çok üzgün olduğunu ancak yine de hukuka inandığını, yapılan itirazlar neticesinde sonuca ulaşacaklarına inandığını belirtti" diye konuştu.

Cem TURSUN/DHA