Elazığ ve Bursa sallandı

Elazığ'da 4.0 Bursa'da 3.1 şiddetinde deprem meydana geldi

Elazığ ve Bursa sallandı

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Ulusal Deprem İzleme Merkezi’nden alınan bilgiye göre, saat 17.27’de merkez üssü Sivrice ilçesi olan 4.0 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem il merkezinden de hissedildi.

Depremin ardından ilçede can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtildi. Ayrıca, 17.27’deki depremin ardından 17.31’de merkez üssü Sivrice olan 2.9 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

GEMLİK'TE 3.1 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM

Bursa’nın Gemlik İlçesi’nde Richter ölçeğine göre 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çevre ilçelerde de hissedilen depremde herhangi bir can ya da mal kaybı olmadı. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü’nden edinilen bilgiye göre, bugün saat 16.06’da, merkez üssü Marmara Denizi Gemlik Körfezi olarak belirlenen Richter ölçeğine göre 3.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Yerin 4.9 kilometre altında meydana gelen deprem Gemlik, Mudanya ve Orhangazi’de hissedildi. Kısa süreli paniğe neden olan depremde herhangi bir can ya da mal kaybı olmadı.