Efsane geri dönmeye hazır!

Geçmişin bu internet efsanesini hatırlayan var mı bilmiyoruz ama ikincisinin geleceği artık kesin!

Efsane geri dönmeye hazır!

Second Life yeni bir sanal dünya yaratmak için kolları sıvamış gibi gözüküyor. Oyunun yapımcı firması Linden Lab'den yapılan açıklamaya göre Second Life'ın ruhunu taşıyacak, yeni teknolojilerin nimetlerinden sonuna kadar yararlanacak yeni bir dünya geliyor!

Öncelikle Second Life'ın ilk versiyonundan bahsedelim. Second Life 2003 yılında hizmete sokulmuş internet tabanlı bir sanal dünya. Sınırsız ve özgür bir dünyayı yaratabilen kullanıcıların bu dünyada yapabilecekleri sadece hayal gücüyle sınırlı. Oyuncular gerçek hayattaki gibi yeni arkadaşlar edinebilmekte ve aynı zamanda online sohbet sayesinde sosyal bir ortama da sahip olabiliyorlar. Second Life'ın kendine özgü para birimi bile bulunuyor. Bu para biriminin adı Linden Doları ve 1 Amerikan Doları, 262 Linden dolarına denk.

Linden Lab yaptığı açıklamada, Second Life'ın ikinci versiyonunu hazırlamaya çoktan başladıklarını ve bu sanal dünyada içeriğin kralının kullanıcılar olacağını söyledi. Linden Lab aynı zamanda bu tecrübeyi kusursuz olarak kullanıcılara sunmak için yeni yazılımcıları işe alacaklarını söylüyor. Linden Lab, "Yeni dünyamızı yaratırken gelişmiş tüm teknolojilerden yararlanacağız ve Second Life'ın ruhunu en iyi şekilde ikinci versiyona taşıyacağız. Eminiz ki en mükemmel sanal dünyayı bu versiyonda yaratacağız." diyor ve devam ediyor, "Yeni nesil dünya ilk nesil Second Life'ın mümkün olduğunca ötesine gidecek ve geriye dönük uyumluluğu göz önüne alarak sınır çizmek istemiyoruz."

Bu açıklamadan da anlaşılacağı üzere, Second Life'ın yapımcıları tüm teknolojik gelişmeleri kullanarak son nesil bir oyun yaratmak istiyor ve bunun için eski sistemleri bile gözden çıkarmış durumda. Eğer eskiden kalmış bir sisteminiz varsa Second Life'ın ikinci jenerasyon oyununu bilgisayarınız çalıştırmayabilir.

2003 senesinde içlerinde IBM ve Coca-Cola'nın da bulunduğu çoğu markanın ilgisini çeken bu dünyanın yeni versiyonunun da aynı ilgiliyi çekeceği kesin. Geçtiğimiz ay Oculus Rift desteğini duyuran Linden Lab bakalım bu dünyasında eskisi kadar başarılı olabilecek mi?

Resimlerle: Second Life Güzelleri

Kaynak: CHIP Online