Yeni Yazısı > Duyguların savaşı - 23.06.2014

Duyguların savaşı
23 Haziran 2014

Kadının doğum yapmasından sonra, çiftlerin cinsel hayatı sarsıntı geçiriyor. Çünkü anne olan kadının yeri kocasının gözünde farklılaşıyor, duyguları karmakarışık oluyor. Baba olan erkek cinselliği istiyor ama bilinç altında da kendiyle hesaplaşıyor

Sertleşiyor

21 yaşındayım, kız arkadaşlarımla bir araya gelince ilişkiye girmek istemiyorum ve penisim sertleşiyor. Sizce bunun nedeni ne olabilir?

CEVAP

Sevgili okurum, nedeni güçlü bir erkeklik duygusu. Ve onu bastıramayacak kadar zayıf bir irade. Anladın ve öğrendin mi?

Kocam bahane buluyor

26 yaşında, evli kadınım. 4 ay önce doğum yaptım. Eşim benimle birlikte olmuyor. Hep bahane buluyor. Ne yapmamız gerekiyor?

CEVAP

Değerli okurum, doğum erkeklerde ruhsal bir travma yaratıyor. Duygular, olması gerekeni zorlarken, bilinç altında yatan itici ve belki de saygınlık duyguları arasında sanki savaş başlıyor. Bu savaşın sonucunda da isteksizlik karşımıza çıkıyor. Kocana biraz zaman tanı. Evliliğin devam etmesinden yanayın. Birlikte hekime gidin, çare arayın, yuvanız dağılmasın.

Esnek olabilir mi?

20 yaşında kızım. Erkek arkadaşımla ilişkiye girdik ama hiç acı duymadım, kan gelmedi. Kızlığım bozuldu diye çok korkuyorum. Acaba zarım esnek olabilir mi?

CEVAP

Esnek yavrum, esnek. Bir daha yineliyorum esnek esnek. Üzüntüye, sıkılmaya gerek yok.

Sivilceler çıkıyor

Cinsel organımın üzerinde sivilceye benzer şeyler çıkıyor. Girdiğim ilişkiden mi?

CEVAP

Değerli okurum, o kadar kısa bir bilgi ki sivilce mi, et beni mi? Bunu bilmeden sana ne yanıt vereyim. Çok tedirginsen bir cilt hastalıkları uzmanına gitmeni öneririm.

Geneleve gideyim mi?

16 yaşındayım. Geneleve gitmeye karar verdim. İyi mi yoksa kötü mü karar veremiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Yavrum, 16 yaşındaki çocuğu geneleve almazlar. Ergen bile değilsin. 18 yaşına gel, o zaman ben sana bilgi vereceğim.

Evliliğimiz böyle devam eder mi?

Eşimle 2 yıldır ilişkiye girmiyoruz. Ben mastürbasyon yapıyorum, erken boşalmam da var. Sürekli kavga ediyoruz. Bu ilişki sürer mi?

CEVAP

Değerli okurum, bunu sen ve eşin belirleyecek. Kuşkusuz onun da bu evlilikten beklentileri var. Ama sen mastürbasyona alışmışsın, kolay bırakacağını sanmıyorum. Bu gibi durumlarda kadınlar komplekse kapılıyor. İlişkilerde güven sarsılınca işler zorlaşıyor. Erken boşalman tedavi olur amma sen şu soruyu kendine sor: “Ben karımla bir ömür yaşayabilir miyim?” Cevabın ne olursa olsun mastürbasyonu bırak. Eğer hayır dersen kadının da önünü fazla kapatma. Ona da yazık olur.

Anne olmamı etkiler mi?

2 yıllık evliyim. Doğum kontrol hapıyla korunuyorum. Bu hap anne olmamı engeller mi? Eşim korunsa daha mı iyi olur?

CEVAP

Sevgili okurum, konu benim ilgi alanımın dışında. Bildiğim şey doğum kontrol haplarının anneliğe engel olmadığıdır. Aklım ve mantığım senin korunmandan yana.

Penisim sorun yaratır mı?

24 yaşında, 78 kiloyum. Penisimi ölçtüm, 12 santim. Evliliğimde sorun olur mu? Bu yaştan hormon ilaçlarını faydası olur mu?

CEVAP

Değerli okurum, tıbba göre penisin normal ve iyidir. O yaşta sonra hormonla büyümediği gibi, hormonun da sana zararı olur.

İlişkiye gireyim mi?

22 yaşındayım, hiç ilişkiye girmedim. Rüyalarımda kadınlarla birlikte oluyorum. Bir hayat kadını ile tanıştım, bir gecelik ilişki için anlaştım. Sizce bu doğru bir seçim mi?

CEVAP

Değerli okurum, doğru. Aması var. Kadında bir hastalık olmamalı, ikincisi mutlaka prezervatif kullanmalısın. Başarısız olma ihtimalini de göz önünde bulundurmalısın. Yani paniğe kapılıp heyecanlanma.

Kızın canı yanıyor

21 yaşındayım. Kız arkadaşımın ilişkide canı yanıyor. Cinsel organımın çok büyük olduğunu düşünmüyorum. İlk deneyimi birlikte yaşadık. Sizce kondom kullandığım için olabilir mi?

CEVAP

Değerli okurum, partnerini hemen kadın-doğum uzmanına götüreceksin. Acı veren bir neden var mı, yok mu onu öğreneceksin. Varsa doktor onu tedavi edecek. Eğer yoksa olay biraz teknik işi. Kızda bilinçaltı kasılma ya da bilinçli korkular olabilir. Giderilmesi bizim elimizde.

Eski haline döner mi?

20 yaşındayım. 2-3 yıl önce 85 kiloydum. Penisim 17 santimdi. 3 ay önce 120 kiloydum. Cinsel organım 12 santim oldu. Şimdi 95 kiloyum ve penisim 13 santim. Acaba penisim eski günlerine ne zaman döner?

CEVAP

Değerli okurum, kasıktaki yağ dokusu erimedi, onu yok ettiğin zaman eski haline döner. Yağları aldırabilirsin. Ondan sonra yağlanmamaya dikkat et!

Baba olmak istiyorum ama...

34 yaşındayım, hiç ilişkiye girmedim. Artık bu durum psikolojimi bozdu. Gün geçtikçe çıkmaza giriyorum. Baba olmak istiyorum. Ne olur bana yardım edin.

CEVAP

Değerli okurum, durumun ciddi. Böyle durumlarda halay çekilmez. Kahkahalar atılıp bu konularda yorum yapılmaz. Yuva kurulacak, bundan kaçış yok. Aksi takdirde 70’inden sonra sana kim bakacak? Tabii çocukların da olacak. İlişkiye alışman gerek. Alışacağın şey yüzme, paraşütle atlama, ralli yarışlarına katılma ya da ünlü kaleci Neuer’a penaltıdan gol atma değildir. Yapacağın şey bir kadın arkadaş bulup onunla oturup kalkma ve de hayata adım atmadır. Takıldığın yerde de gerektiğinde uzmandan yardım almadır.

Çok kan gelirse zarın dikildiği anlaşılır mı?

Dikilmiş kızlık zarıyla ilişkiye girilirse ve çok kan gelirse doktor bunun dikildiği için olduğunu anlar mı?

CEVAP

Sevgili okurum, bu kadar ince eleyip sık dokuyacağına işin başından ya her şeyi göze alıp zarı yok saysaydın ya da dokundurmasaydın. İmkan vardıysa okusaydın ve meslek sahibi olarak yere sıkı bassaydın.

Böylece de kadın haklarını savunsaydın. Neyse biz geleceğe bakalım. Evleneceğin erkeği kandıralım da ben ortağın değilim. Bunu bilesin. Diktirirsen, dikene bana söylediklerini söylemelisin. Ve sonunda “Ne çıkarsa şansıma” demelisin. Bana sorarsan bu tür risklere girmemeli, durumu hayretler içinde şöyle savunmalısın: “Sanırım esnekti, neden böyle oldu ya” diye sen de şaşırmalı, “Kadere bak” diye dertlenmelisin!!!

BÖYLE SORU YOK!

Beni geneleve götürecekler

Beni geneleve götürmek istiyorlar ama bende istek oluşmuyor. Ama günde 6 kere mastürbasyon yapıyorum. Acaba benim sorunum nedir?

CEVAP

Değerli okurum, iradeni kullandın, direndin ve geneleve gitmedin. Evlilik, düğün dernek bir gün başına gelecek. Gelin duvaklı bekliyor. Arkadaşların seni adeta sürükleyerek içeri atacak. Kimi hayal kuracak, kimi “Oldu” haberini duyunca havai fişek patlatacak. Karın da melul melul yüzüne bakacak v.b. Yaşını da yazmalıydın ki bana daha çok söz söyleme fırsatını vermeliydin. Her neyse, sonuca gelelim. Derhal mastürbasyonu bırak. Hemen kendini doğanın akışına at ve kadınlarla ilişki fırsatları yarat.

GÜNÜN SÖZÜ

Aşk ekmeğinin mayası sevgi, hamuru özveridir. Ancak bu ekmek yürek fırınında pişerse kutsallığını kazanır.

H.D.

15