Dünya güzeli Sapanca'da

2008 Kainat Güzeli Almeda Abazi, EMİTT Bilgilendirme Toplantısına katıldı...

Dünya güzeli Sapanca'da

EMİTT Bilgilendirme Toplantısı 2008 Dünya Güzeli Almeda Abazi'nin katılımıyla Sakarya'da gerçekleştirildi.

Sakarya Örgü Kadınları'nın ördüğü kıyafeti giydikten sonra toplantıya katılan 2008 Dünya Güzeli Almeda Abazi, protokol ile birlikte kahvaltı yaptı. Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Abazi, bölgeyi çok beğendiğini belirterek, "Bölgenizi tanıma fırsatı bulduğum için çok mutluyum. Kadınların ördüğü bu giysiyi, bu hale getirmek zor olmalı. Çok düşünüyorum. Nasıl olduğunu. Burası çok güzel. Muhteşem bir manzarası var.

1,5 yıldır Türkiye'de yaşıyorum. Dünya güzeli olmak çok özel bir duygu. Çok mutluyum. Tabi ki benim yaşımdaki genç kızlara okumalarını ve çalışmalarını tavsiye ediyorum. Ben bunu birlikte yapıyorum. 2 sinema filmi ile bir dizide oynadım. Başka projelerim var" diye konuştu.

Protokol ve gazetecilerle fotoğraf çektiren Abazi, Sakarya Örgü Kadınları ile bir araya geldikten sonra yerel tatları tatma imkanı bulacak. Abazi İstanbul'da başlayacak EMİTT Fuarı'nda ilk gün Sakaryalı kadınların ördüğü gelinlik ve çeşitli giysileri giyerek defile sunacak.

İstanbul Beylikdüzü TÜYAP'ta 10-13 Şubat 2011 tarihlerinde yapılacak olan 15. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nda Sakarya 10. holde Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) bünyesinde yer alacak.

Habertürk