Düğünü için gittiği köyünde, öldürüldü

İstanbul'dan düğünü için memleketi Tokat'ın Erbaa İlçesine giden Resul Demir (24), tarladan dönerken silahlı saldırıya uğradı. Düğünü için gün sayan genç olay yerinde hayatını kaybetti

Düğünü için gittiği köyünde, öldürüldü

Tokat'ta yaşanan olay, salı günü öğle saatlerinde Erbaa İlçesine bağlı Kurtuluş Köyü'nde yaşandı.

Köyde yaşayan Salim ve Şehri Demir çiftinin 6 çocuğundan biri olan ve komşu Engelli köyünden nişanlandığı H.Ş. ile gelecek hafta perşembe günü evlenme hazırlığındaki Resul Demir, düğün için köyüne geldi.

Demir, dün annesi ile birlikte kendilerine ait tarlaya çalışmaya gitti. Çalışmanın ardından annesiyle öğle saatlerine doğru evine dönmek için yola çıktı. Fakat bu sırada anne Şehri Demir, çevrede duyduğu silah sesleri üzerine evine doğru hızlı adımlarla yürümeye başladı. Bu sırada arkada kalan oğlu Resul Demir av tüfeği ile vuruldu.

Oğlunun yere yuvarlandığını görüp geri dönen anne Demir, durumu ailesine bildirdi. Resul Demir’in öldüğünü anlayan yakınları jandarmaya haber verdi. Olay yerindeki inceleme sonrası Resul Demir’in cesedi otopsi için Malatya Adli Tıp kuruluna gönderildi. Kimin ateş açtığı henüz belirlenmezken jandarma cinayetle ilgili soruşturma başlattı.