DSP aday listesini açıkladı

DSP'nin 12 Haziran genel seçimi milletvekili aday listesi belirlendi

DSP aday listesini açıkladı

DSP Genel Başkanı Masum Türker, İstanbul birinci bölgede birinci sıradan milletvekili adayı gösterildi. DSP’nin milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:

ADANA

1- Şenol Pektaş

2- Bedir Baydan

3- Saniye Arslantaş

4- Ercan Akarpınar

5- Mümtaz Numanoğlu

6- Nuran Dalyan

7- Bülent Çakıroğlu

8- Ahmet Mortepe

9- Ayhan Özüsağlam

10- Mustafa Hazar

11- İsmail Kazan

12- Hakan Sabuncu

13- Sefa Ağızlıyüz

14- Resul İbiş Çiftçi

ADIYAMAN

1- Memet Işık

2- İbrahim Durmaz

3- Cuma Ağnar

4- Recep Delice

5- Ayniye Altungül

AFYON

1- Hasan Kundakçı

2- Akif Öztürk

3- İlyas Altuntaş

4- Yılmaz Aksoy

5- Cengiz Uğur

AĞRI

1- Necmettin Aslan

2- Ömer Faruk Şahvelet

3- Adem Karakol

4- Remzi Büyüknacar

AMASYA

1- Alaatin Bayram

2- Hamdi Yıldırım

3- Dursun Duran

ANKARA 1. BÖLGE

1- Hikmet Sami Türk

2- Nilüfer İlbey

3- Nahit Söyler

4- Ruşen Süsler

5- Ayten Şahin

6- Ayşen Sibel İnözü

7- Mehmet Canbolat

8- Şaamettin Emektar

9- Hüsniye Erdoğan

10- Necdet Cabioğlu

11- Hikmet Kipriksiz

12- Güngör Ersoy

13- Yüksel Erdoğan

14- Belma Açar

15- Altan Canik

16- Ünsal Demiralp

ANKARA 2. BÖLGE

1- Tufan Bural

2- V. Arif Şimşekyeminli

3- Dilek Dengizek Ersanal

4- D. Tuncer Ertürk

5- Behzat Özel

6- Hakan Koç

7- Cabar Sarıçam

8- Osman Çalışkan

9- Nursel Kızılırmak

10- Nüsret Adıbelli

11- Şerife Çitiloğlu

12- Melih Şengölge

13- Cemal Yeşiltaş

14- Ramazan Şanlı

15- İsmet Sarıkaya

ANTALYA

1- Ragıp Hazar

2- Ayda Nur Gül

3- Muhammet Güğül

4- Hatice Çağar

5- Murat Altay

6- Gülşen Ilık

7- Bekir Özbilim

8- Makbule Dilek Demirkan

9- Cumali Şentekin

10- Ferhan Fidan

11- Hasan Aydemir

12- Metin Oktay

13- Gülşen İnandık

14- Olcay Polat

ARTVİN

1- Enis Güneri

2- Mehmet Genç

AYDIN

1- Mehmet Önder Aksakal

2- Bekir Hilmi Hakan Işıkcı

3- Taci Erbaş

4- Abdullah Bedeloğlu

5- Süleyman Hışıroğlu

6- Hacer Oybak Esnaf

7- Bülent Cünlü Sağlıklı

BALIKESİR

1- Ahmet Aydoğdu

2- Ümit Ayhan

3- Metin Özyurt

4- Muharrem Yavuz

5- Süleyman Palalı

6- Ali Bozdak

7- İsmail Çalışkan

8- Emin Baytaş

BİLECİK

1- Rifat Yılmaz

2- Devrim Serin

BİNGÖL

1- Faruk Aydın

2- Hikmet Arslanboğa

3- Seher Çoban

BİTLİS

1- Bülent Yazıcı

2- Bedri Aydın

3- Rasim Cayhan

BOLU

1- İsmail Özpek

2- Sebihe Kılıç

3- Mehmet Narin

BURDUR

1- Teoman Toyman

2- İbrahim Ak

3- Erol Sancar

BURSA

1- Hüseyin Kul

2- Ahmet Murat Özbilge

3- Kadir Evren

4- Hilmi Küçük

5- Türkan Demirörs

6- Nesrin Kalelioğlu

7- Metin Güneş

8- Fatih Dündar

9- Ziya Doğanay

10- Nuran Karabulut

11- İlhan Soysal

12- Türkan Kayacıkbaşı

13- Çağdaş Yıldız

14- Murat Sağduyu

15- Selçuk Orkan Süğlünoğlu

16- Mustafa Saraç

17- Cevat Erkul

18- Mesut Sevimli

ÇANAKKALE

1- Filiz Sanay

2- Ufuk Cankaya

3- Hüseyin Kavas

4- Ahmet İşsever

ÇANKIRI

1- Namık Kaya

2- Gani Çağlar

ÇORUM

1- Bilgin Sucu

2- Yusuf Damar

3- Ferai Bilgener

4- İsmail İspir

DENİZLİ

1- Hasan Erçelebi

2- Meral Er

3- İlhan Tufan

4- Sadık Köyoğlu

5- Kemal Açıkalın

6- Hilmi Bali

7- Mehmet Kamil Tarakcı

DİYARBAKIR

1- Ali Artun

2- İlyaz Yüksel

3- Mehmet Şah Demir

4- Mehmet Aydın

5- Muhteber Taşan

6- İsmail Yağcı

7- İrfan Yaşar Erdem

8- Sevgi Savan

9- Aslı Atmaca

10- Onur Artun

11- Reşat Zöngür

EDİRNE

1- Hüseyin Saygı

2- İsmail Kıray

3- Hayri İdin

ELAZIĞ

1- Mustafa Yılmaz

2- Talip Uz

3- Nurgül Öner

4- Umur Buluç

5- Cengiz Erkişi Operatör

ERZİNCAN

1- Volkan Özdemir

2- Engin Deniz

ERZURUM

1- Cemal Koçak

2- Dilek Yılmaz

3- Yüksel Tür

4- Ali Alagöz

5- Osman Günay

6- Ali İşikli

ESKİŞEHİR

1- Osman Çoban

2- Hüdaver Bekler

3- Ali Turna

4- Burhan Mermer

5- Esra Özmen

6- Seçkin Yörükçü

GAZİANTEP

1- Erdal Çerkezoğlu

2- Filiz Çıtacı

3- Remzi Büyüknacar

4- Ramazan Demircan

5- Şükrü Ayhan

6- Ercan Şahan

7- Yıldız Üstüner

8- Hacı Şenoğlu

9- Mehmet Kalman

10- Fatma Barna

11- Müslüm Batman

12- Cevdet Oğuz

GİRESUN

1- Mehmet Turan

2- Hüseyin Olgun

3- Yılmaz Varol

4- Ferhat Haliloğlu

GÜMÜŞHANE

1- Güngör Çelik

2- Cevdet Oğuz

HAKKARİ

1- Ali Baygüneş

2- Abidin Geylan

3- Barış Baran Çur

HATAY

1- Adnan Günal

2- Ali Bıkmaz

3- Cuma Yurdakul

4- Durmuş Arslan

5- Erdoğan Yıldırım

6- Hamide Kerimoğlu

7- Hüseyin Temizkan

8- İsmail Baklacı

9- Kemal Cide

10- Sami Kipel

ISPARTA

1- Erdinç Caner Erarslan

2- Bircan Aslan

3- Salih Gören

4- Hasan İsa Güneşsever

MERSİN

1- Levent Dakika

2- Mehmet Nejat Antalyalı

3- Müyesser Altuntaş

4- Mehmet Uysal

5- Mehmet Ali Erdoğan

6- Ruhan Atile

7- Melike Bilir

8- Muhittin Oktar

9- Fatma Ablay

10- Ali İhsan Akış

11- Burak Şarman

İSTANBUL 1. BÖLGE

1- Masum Türker

2- Ayşe Jale Ağırbaş

3- Derya Ataman Koçlar

4- Orhan Yeşilyurt

5- Cemil Mirasoğlu

6- Ercüment Tahiroğlu

7- Mahmut Tekin Peker

8- Emine Birnur Yenier

9- Ekrem İlgüy

10- Hatice Çilenger Fırtına

11- Eyüp Cem Karaoğlu

12- Mehmet Tuncer

13- Ahmet Mümtaz Maden

14- Raziye Karabey

15- Hasan Çevik

16- Cevdet Kurt

17- Seyfullah Atçı

18- Orhan Erten

19- Hüseyin Gökçeoğlu

20- Sinem Arslan

21- Hacı Kemal Oruç

22- Ayşe Hülya Yüceer

23- Manuk İşyapar

24- Erdoğan Kapan

25- Adem Ercan

26- Zeki Yıldız

27- Ergül Yurdagün

28- Ömer Tabak

29- Selami Özsoy

30- Hüseyin Ekici

İSTANBUL 2. BÖLGE

1- Mahmut Yılbaş

2- Hadimi Soydal Sılay

3- Mustafa Aslan

4- Mahmut Aslan

5- Nesrin Altın

6- Hikmet Kabuk

7- Bayram İğdeli

8- Mustafa Taşpulat

9- Ali Kama

10- Selami Büyükturgay

11- İbrahim Bayraktar

12- Uğur Seten

13- Mihrican Alipaşaoğlu

14- Semiha Sevimsoy

15- Mustafa Ketenci

16- Lebibe Yurdakul

17- Nalan Ergin

18- Hayri Ethem Yüksel

19- Erdoğan Demircan

20- Ahmet Aşıcı

21- Mustafa Bodur

22- Mehmet Sinan Keçeli

23- İsa Şahin

24- Tuğçe Güryol

25- İsmail Yaşar

26- Naciye Nurdal Akkalp

27- Yaşar Demirkol

İSTANBUL 3. BÖLGE

1- Hasan Macit

2- Hüseyin Mert

3- Yalçın Avcı

4- Asuman Sarıgül

5- Mustafa Özkan Kökçeli

6- Hasan Fehmi Yavuzalp

7- Hüseyin Ekici

8- Muammer Özkoca

9- Emin Doğan Aydın

10- Yüksel Yaşar

11- Esin Gündoğan Dönmez

12- Kurtuluş Bazu

13- Arif Özbay

14- Nazmi Kavasoğlu

15- Yakup Bektaş

16- Nihal Yüzüak

17- Semra Aydin

18- Kerim Aksu

19- Cemil Bilgiç

20- Murat Güngör

21- Orhan Dörttepe

22- Mehtap Öztürk

23- Nejla Ertan

24- Hasan Ertan

25- Esengül Alıcı

26- Kadriye Vildan Aslan

27- İlhan Yılmaz

28- Gülseren Tan

İZMİR 1. BÖLGE

1- Rifat Mutlu

2- Niyazi Emli

3- Behaettin Karaca

4- Süheyla Ceyhan

5- Mesut Özsabuncu

6- Haydar Durgeç

7- Ümit Rahmi Tuncel

8- İnanç Balcı

9- Turabi Turan Yılmaz

10- Baki Tanışık

11- Hüseyin Oğuz

12- Süheyla Erbaşol

13- Asiye Gülbin Sel

İZMİR 2. BÖLGE

1- Erol Tuncer

2- Fatih Taşdöğen

3- Adnan Taşar

4- Selçuk Karakülçe

5- Bülent Sarı

6- Hasan Tıraşoğlu

7- Süleyman Karadayı

8- Mahmut Açıkkar

9- Muzaffer Tuzcu

10- Hacı Bektaş

11- Özge Üngüt

12- Recep Özdilek

13- Bülent Vatansever

KARS

1- Serap Gençler

2- Yasin Zerman

3- Mehmet Kayakağanlı

KASTAMONU

1- Salih Çelebi

2- Şenol Çeli

3- Mehmet Ali İhtiyar

KAYSERİ

1- Memduh Taşkın

2- Sevin Ulusoy

3- Osman Türkaslan

4- Sinan Kolukısa

5- Ayla Aşıkgil

6- Erkan Karabulut

7- Celil Yol

8- Halil Kılıç

9- Mustafa Aktaş

KIRKLARELİ

1- Kemal İnebolu

2- İlhan Özaltan

3- Özkan Kar

KIRŞEHİR

1- Sedat Yalçın

2- Metin Yücedağ

KOCAELİ

1- Yakup Kalmuk

2- Tülin Keçeci Güngör

3- Celal Yıldırım

4- Selman Gürpınar

5- Rıdvan Subaşı

6- Orhan Yılmaz

7- Hasan Yıldız

8- Ş. Nüvehan Sertoğlu Gedik

9- Gülbanu Erçetin

10- Tuncay Sayılgan

11- Yusuf Ünel

KONYA

1- Ahmet Göksu

2- Pakize Güleray

3- Veli Karademir

4- Nefibe özçelebi

5- Mehmet tokat

6- Ali Demirel

7- Bahriye Filiz

8- Enver Gencer

9- Zühal Erdem

10- Ali Onay

11- Osman Akbinar

12- Hasan Ali Kunt

13- Mustafa Oflaz

14- Mustafa Turfan

KÜTAHYA

1- İclal Nimsi

2- Fatma Nuran Yedekçi

3- Hürriyet Tuğral

4- Deniz Uçar

5- Ayten İnceer

MALATYA

1- Hasan Şişli

2- Abdulvahap Tamberk

3- Ramazan Akbudak

4- Fazilet Tekin

5- İzzet İpek

6- Müjdat Yumuk

MANİSA

1- Hüseyin Safa Dağlı

2- İrfan Kurt

3- Mustafa Temiz

4- Ömer Doğan

5- Nihat İksir

6- Nurdan Önder

7- Şamil Toğay

8- Nevin Öztürk

9- İlhan Sakman

10- Cemil Onbaşılar

KAHRAMANMARAŞ

1- Salman Diliuz

2- Canan Palalı

3- Mesut Şahan

4- Sinan Yakar

5- Muzaffer Yıldırım

6- Eyyup Dalgın

7- Bülent Bulut

8- Hasan Sünbül

MARDİN

1- Abdulhalim Taş

2- Nurettin Işıkhan

3- İbrahim Akgündüz

4- Kenan Demir

5- Ayşegül Buket Teker

6- Hıdır Örüker

MUĞLA

1- Ali Konakcı

2- Mehmet Salih Ayas

3- Ömer Berkul

4- Kemal Bünyamin Sönmez

5- Nuriye Herkesecan

6- Kamil Tosun

MUŞ

1- Mevlut Güvenir

2- Sabri Özkan

3- Aydın Aslan

4- Mustafa Karadeniz

NEVŞEHİR

1- Osman Kılıç

NİĞDE

1- Dilek Evcin

2- Rasim Koç

3- Enver Yücel

ORDU

1- Turgay Altunışık

2- Adil Yalın

3- Gürkan Gözükan

4- Figen Yılmaz

5- Gülşen Kırca

6- Sunay Kaşdan

RİZE

1- Hasan Sual

2- Hanife Özkan

3- Fatih Albayrak

SAKARYA

1- Necati Eker

2- Nurhayat Özdemir

3- Ali Sait Çatar

4- Tuncer Aksoy

5- Jale Tapşın

6- Önder Yıldırım

7- Fikret İp

SAMSUN

1- Oktay Ergör

2- Mehmet Orhon Ergin

3- İsmail Hakkı Saral

4- Selma Alper

5- Dursun Güney

6- Atila Uzun

7- Yaşar Niyazi Kılıç

8- Mazhar Ergürtuna

9- Alime Aslan

SİİRT

1- Doğan Demirel

2- Seyfettin Kol

3- Hayrettin Dayanan

SİNOP

1- Davut Çalhan

2- Hilmi Kara

SİVAS

1- Ümit Çubuklu

2- Soydan Kadir Karasu

3- Fuat Taşdemir

4- Şehriban Deniz

5- Taner Yılmaz

TEKİRDAĞ

1- Arzu Mandalı Sucu

2- Gülnur Sangdıç

3- Cezmi Yüce

4- Tacettin İkiz

5- Kadri Taysen

6- Kazım Haldun Eroğlu

TOKAT

1- Hasan Ertaş

2- Erdal Keskin

3- Celal San

4- Orhan Öztürk

5- İsmet Eşigül

TRABZON

1- Hadiye Solmaz

2- Ekrem Eski

3- Hacıpir Abdioğlu

4- Hakan Bayraktar

5- Leyla Küçük

6- Özlem Ataman

TUNCELİ

1- Süleyman Can

2- Bayram Çopuroğlu

ŞANLIURFA

1- Emin Durak

2- Mahmut Çerkez

3- Ahmet Alban

4- Halil Doğan

5- Şeref Burç

6- Netice Kaya

7- İsmail Akkurt

8- Mehmet Emin Bilgin

9- Mehmet Atmak

10- Ali Coşkun

11- Ahmet Kılıç

12- Mehmet Kurt

UŞAK

1- Nihat Dıbırdık

2- Zeynep Kavak

3- Turgut Aydın

VAN

1- Cahit Akbaş

2- Metin Orakçi

3- Caner Okuldaş

4- Erol İspiroğlu

5- Mehmet Tayyip Araz

6- Muzaffer Uyar

7- Tevfik Olama

8- Ahmet İpin

YOZGAT

1- Nuriye Koçak

2- Bülent Erol

3- Eyuphan Erol

4- Mustafa Karaçınar

ZONGULDAK

1- Nurhan Başoğlu

2- Kenan Yıldırım

3- Deniz Sinoplu

4- Cafer Ercan

5- Arife Oğuzçınar

AKSARAY

1- Ramazan Altınok

2- Aydın Çapacı

3- Mustafa Yılmaz

BAYBURT

1- Yücel Erel

KARAMAN

1- Emir Musa Beydili

2- Mehmet Şengül

KIRIKKALE

1- Hasan Özmen

2- Müslüm Ulusoy

3- Ziya Kaya

BATMAN

1- Kadri Yaman

2- Üzeyir Çelik

3- Mehmet Tahir

4- Yusuf Yalçın

ŞIRNAK

1- Mesut Babat

2- Erdal Barkın

3- Übeydullah Babat

4- Mehmet Yağan

BARTIN

1- Fahri Güler

2- Yılmaz Gemici

ARDAHAN

1- Fehim Gündüz

2- İbrahim Sayan

IĞDIR

1- Erkan Tutka

2- Hasan Balaban

YALOVA

1- Hasan Hakan Bayraktar

2- Durmuş Yiğit

KARABÜK

1- Deniz Güryol

2- Mehmet Sepkin

KİLİS

1- Canan Doğan

2- Hasan Kahraman

OSMANİYE

1- Feramuz Kabalcı

2- Mustafa Tuncer

3- Ahmet Çiçekli

4- Cemal Kınış

DÜZCE

1- Zeyneti Bayri Ünal

2- Çelik Mustafa Durdu

3- Mehmet Han

13