Drogba, Arena'ya Aslan oluyor

Sıkıntılı günler yaşayan Galatasaray'ı heyecanlandıracak haber İngiltere'den geldi

Drogba, Arena'ya Aslan oluyor

İngiliz futbol devi Chelsea’nin 75 milyon Euro ödeyip devre arasında Torres ve Luiz’i transfer etmesinin ardından takımda kalması zor görünen Fildişili golcü Didier Drogba’nın Galatasaray’ın takibinde olduğu iddia edildi.

Chelsea 2 yıldıza yaptığı astronomik harcamayı yaşı ilerlemiş ve maliyeti yüksek oyuncuları elden çıkararak dengelemeyi planlarken, yaz transfer döneminin başlamasına aylar olmasına karşın gönderilecekler için kulüpler sıraya girdi bile.

Malouda, Obi Mikel, Bosingwa ve Zhirkov’un yanı sıra Drogba’nın da elden çıkarılması beklenirken 32 yaşındaki Fildişili golcüyü isteyen kulüplerin başında Galatasaray’ın geldiği ifade edildi.

Ünlü İngiliz spor sitelerinden www.footylatest.com “Türk devi Chelsea efsanesini takipte” başlığı ile duyurduğu haberde Galatasaray ile Drogba’nın yetiştiği Marsilya’nın ünlü golcüyü transfer etmek istediğini yazdı.

Haberde bu yaz transferlere devam etmek isteyen Maviler’de Carlo Ancelotti’nin Drogba’yı kadrosundaki ortalama oyuncular sınıfında düşündüğü belirtilirken, Real Madrid’in de talip olduğu oyuncu için Galatasaray ve Marsilya’nın daha fazla istek gösterdiğine dikkat çekildi.

KOZU PARA

Marsilya'ya dönmesi halinde İngiltere’dekinden daha düşük bir ücret alacağı belirtilen Drogba için “Marsilya elbette ki Drogba’nın ilk tercihi ancak 30 yaşın üzerindeki isimleri kadrosuna katmasıyla bilinen Galatasaray da oyuncuya Stamford Bridge’de kazandığı paranın aynısını verebilecek durumda olduğu için tercih edilebilir” yorumu yapıldı.