DP'nin aday listesi belirlendi

Demokrat Partinin 12 Haziran Genel Seçimi milletvekili aday listesi belirlendi

DP'nin aday listesi belirlendi

 Milletvekili adayları, aday gösterildikleri iller ve sıraları şöyle:

ADANA

1- Mehmet Emin Koç, gazeteci

ADIYAMAN

1- Mehmet Kutlu, inşaat mühendisi

2- Rağibe Yağdi, serbest meslek meslek

3- Hüseyin Kuru, serbest meslek meslek

4- Celal Ulu, serbest meslek

5- Muharrem Yıldırım, emekli

AFYONKARAHİSAR

1- İbrahim Koç, emekli

AĞRI

1- Adil Göksel, reklamcı

2- Mahmut Mermertaş, emekli

3- Mustafa Çelik, iş adamı

4- Yusuf Öztürk, esnaf

AMASYA

1- Gülseren Ertopçu, emekli

2- Harun Uysal, iş adamı

3- Ömer Akın, iktisatçı

ANKARA

1- Murat Özilhan, iş adamı

2- Mustafa Doğan, esnaf

3- Abdullah Terzi, Doktor

4- İzzet Yaşar, İş Adamı

ANTALYA

1- Güneş Postlu, mühendis

ARTVİN

1- Turhan Demir, yönetici

2- Öner Gençtürk, iktisatçı

AYDIN

1- Bekir Ongun, öğretmen

2- Seda Kanat, müteahhit

3- Sedat Çamoğlu, iş adamı

4- Salih Muslu, müteahhit

5- İsmail Çoban, avukat

6- Mehmet Özçakır, mühendis

7- Adem Sercan, mali müşavir

BALIKESİR

1- Ata Selçuk, emekli

BİLECİK

1- Nurhan Güner, avukat

2- Ufuk Kurucan, iş adamı

BİNGÖL

1- Abdullah Oğuzhan, esnaf

2- Cemil Demirel, yazar

3- İbrahim Sinan Kökçü, serbest meslek

BİTLİS

1- Hasan Taşkın, esnaf

2- Atarullah Özcan, serbest meslek

3- Abdul Cemil Üner, muhasebeci

BOLU

1- İsmail Necdet Arafat, mühendis

2- Suat Hayri Sapmaz, veteriner

3- Hayrettin Ulu, çiftçi

BURDUR

1- Ahmet Fener, sanayici

BURSA

1- Haydar Baş

2- Ali Garaçoğlu, eğitimci

3- Bilal Karamus, iş adamı

ÇANAKKALE

1- Selim Mecit Beşer, hukukçu

2- Selami Münir Duru, öğretmen

3- Levent Karesioğlu, emekli

4- Beytullah Yavaş, yönetici

ÇANKIRI

1- Ömer Sarıalioğlu, avukat

2- Ahmet Demirel

ÇORUM

1- Önder Çolak, mimar

2- Mustafa Pak, avukat

3- İbrahim Yıldırım, çiftçi

4- Cavit Pak, iş adamı

DENİZLİ

1- İsmail Ağar, hakim

2- Osman Çandır, müteahhit

3- İsmail Hakkı Kavak, iktisatçı

4- Aysel Çakmak, serbest meslek

5- Ömer Kılıç, iş adamı

6- Turgay Urgan, inşaat mühendisi

7- İsmail Sağer, çiftçi

DİYARBAKIR

1- Şeyhmus Elçi, esnaf

2- Eyyüp Aslan, esnaf

3- Nuriye Tülay Türköz, ev hanımı

4- Mehmet Ali Yenici, iş adamı

5- Faysal Aslan, esnaf

6- Hatice Dokuzluoğlu, esnaf

7- Yasin Aslan, esnaf

8- Mehmet Uğur Dokuzluoğlu, esnaf

9- Nejla Türkdal, esnaf

10- Ethem Orhan iş adamı

11- Ali Polat, iş adamı

EDİRNE

1- Nurhayat Bozkurt, öğretmen

2- Münir Aydın, öğretmen

3- Necmi Karakaş, iş adamı

ELAZIĞ

1- Sami Demiray, mali müşavir

2- Bayram Kavak, mimar

3- Adnan Oğuz, müteahhit

4- Ahmet Feti Çolakoğlu, mühendis

5- Rahmi Kılıç, çiftçi

ERZİNCAN

1- Tuncay Sezer, eğitimci

2- Cengiz Pelen, eczacı

ERZURUM

1- Murat Postlu, avukat

2- Mecit Hazır, sendikacı

ESKİŞEHİR

1- Fahri Gürgenburan, avukat

GAZİANTEP

1- Ömer Eyercioğlu, öğretim görevlisi

GİRESUN

1- Erdoğan Türkoğlu, avukat

2- Cem Turan, Avukat

3- Mustafa Şahin, iş adamı

4- Abdulkadir Bayram, esnaf

GÜMÜŞHANE

1- Coşkun Gündüz, iş adamı

2- Hulusi Aydın, inşaat teknikeri

HAKKARİ

1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

2- Abdulgani Akdağ, iş adamı

3- Veysel Kazel, emekli

HATAY

1- Fehmi Uçar, emekli

ISPARTA

1- Nuri Kaplan, tıp doktoru

2- Hasan Kaleli, İktisatçı

3- Fikret Sevinç, İşçi

4- Mehmet Ateş, emekli

MERSİN

1- Harun Göksel, fizyoterapist

2- Musa Tuhan, esnaf

İSTANBUL

1- Ali Ünal Emiroğlu, emekli

2- Namık Kemal Zeybek, avukat

3- İbrahim Berk, avukat

4- Nurettin Mutlu, ilahiyatçı

5- Muharrem Bayraktar, yazar

6- Selim Kotil, inşaat mühendisi

İZMİR

1- Harun Kayacı, iş adamı

2- Ahmet Erimhan, avukat

3- Adem Birinci, gazeteci

KARS

1- Erkan Güneş, esnaf

2- Ekrem Polat, İktisatçı

3- Gencay Aytaş, esnaf

KASTAMONU

1- Ahmet Rugancı, tüccar

2- Ayfer Demir, iktisatçı

3- Erhan Deler, mali Müşavir

KAYSERİ

1- Osman Çilsal

KIRKLARELİ

1- Sinan Katnaş, mühendis

2- İsmet Karadöl, avukat

3- Arif Deniz, esnaf

KIRŞEHİR

1- Zekeriya Ay, iktisatçı

2- Adem Özhan, işçi

KOCAELİ

1- Muhiddin Fuat Şengül, inşaat mühendisi

KONYA

1- Hüseyin Akbal, inşaat yüksek mühendisi

2- Hasan Öztürk, sanayici

KÜTAHYA

1- Hüseyin Zengin, iş adamı

MALATYA

1- Oktay Doğan, avukat

MANİSA

1- Ufuk Yurt, esnaf

KAHRAMANMARAŞ

1- Ramazan Deveci, esnaf

2- Zühtü Kazancı, avukat

3- Cahit Güçlü, sanayici

4- Ali Demirci, müteahhit

5- Ali Ceyhan, çiftçi

6- Ejder Nafız Özdemir, serbest meslek

7- Güller Telek, serbest meslek

8- Celal Bağcı, sanayici

MARDİN

1- Ayşe Gülçin Kavak, öğretmen

2- Ardal Karanlık, iş adamı

3- Sadettin Emer, muhasebeci

4- Abdulhalik Çalışkan, esnaf

5- Zuhal Özkar, ev hanımı

6- Mehmet Selim Selçuk Baytürkmen, tekniker

MUĞLA

1- Erdal Eroğlu, eczacı

2- Beyler Koca, öğretmen

3- Ülker Gökalp, iş kadını

4- Oktay Yönter, avukat

5- Mehmet Yılmaz, emekli

6- Nevin Özkaya, emekli

MUŞ

1- Selman Aydın, muhasebeci

2- Mehmet Arda, elektronik

3- Hüseyin Dağ, esnaf

4- Vahdettin Engin, mühendis

NEVŞEHİR

1- İlhan Gültekin, inşaatçı

2- Mehmet Aksu, emekli

3- Mustafa Orhan, eğitimci

NİĞDE

1- Cengiz Sefer, tüccar

2- Nihat Özbek, esnaf

3- Yusuf Tıkır, esnaf

ORDU

1- Sebahattin Öztürk öğretmen

2- Yakup Halıcı, mimar

3- Özer Yücel, emekli

4- Bahtiyar Yamaner, serbest meslek

5- İbrahim Ayhan Mağden, serbest meslek

6- Mehmet Şahin, esnaf

RİZE

1- Hasan Peçe, kimya mühendisi

2- Yusuf Reşit Beyazal, iş adamı

3- İbrahim Kuvel, tüccar

SAKARYA

1- Alahattin Güneşli, işçi

SAMSUN

1- Yaşar Şenocak, emekli

SİİRT

1- Mehmet Ağırdil, iş adamı

SİNOP

1- Rahmi Özdemir, esnaf

2- Hamdi Kabaer, esnaf

SİVAS

1- Necati Kılınç, makine mühendisi

TEKİRDAĞ

1- Hamdiye Pekbay, ev hanımı

TOKAT

1- Ömer Yeleser, serbest meslek

2- Yusuf Eraslan, mühendis

3- Ali Demir, emekli

4- Abdullah Göktürk, mühendis

5- Galip Aktaş, işçi

TRABZON

1- Nihat Hekimoğlu, iş adamı

2- İsmail İnan, tüccar

3- Lale Murathan, öğretmen

4- Ömer Turan, iş adamı

5- Hasan Marabaoğlu, esnaf

6- Gülden Katipoğlu, öğretmen

TUNCELİ

1- Ahmet Geçer, emekli

2- Veli Aydın, emekli

ŞANLIURFA

1- Mustafa Polat,

2- Şemi Şemsettin Çakır, öğretim üyesi

3- Namık Kemal Cirit, işletmeci

4- Bekir Sedef, esnaf

5- Muzafer Yağmur çiftçi

6- Ömer Faruk Dağ, müteahhit

7- Mehmet Emin Atmanoğlu, esnaf

8- Ahmet Açmaz, esnaf

9- Mehmet Bağış, müteahhit

10- Necmettin Kara, serbest meslek

11- Mahmut Tokmak, çiftçi

12- Mehmet Dam, esnaf

UŞAK

1- Ramazan Uğur, emekli

VAN

1- Sedat Ceyhan, esnaf

YOZGAT

1- Yavuz Erbaş, öğretmen

2- Kıyasi Başgül, mühendis

3- Recep Erdoğan, esnaf

4- Hacı İbrahim Demir, iş adamı

ZONGULDAK

1- Muammer Salman, iş adamı

AKSARAY

1- Abdullah Caydar, esnaf

BAYBURT

1- Erdoğan Şentürk, serbest meslek

KARAMAN

1- Mümtaz Kartal, serbest meslek

2- Yusuf Uğur, esnaf

KIRIKKALE

1- Cengiz Uysal, mali müşavir

2- Mehmet Subaşı, esnaf

3- Ali Gümüşsoy, mali müşavir

BATMAN

1- Murat Şentürk, müteahhit

2- Esen Sarı, işletmeci

3- Ahmet Güneş, serbest meslek

4- Mehmet Ramazan Kebabçılar, esnaf

ŞIRNAK

1- İsmet Bilir, esnaf

2- Mehmet Bayar, esnaf

3- Tuba Ünlü, ev hanımı

4- Zekeriye Bülent Bulut, iş adamı

BARTIN

1- Siyami Saraç, serbest meslek

2- Hasan Ergin, muhasebeci

ARDAHAN

1- Emin Üstün, esnaf

2- Mehmet Baş, esnaf

IĞDIR

1- Abdullah Güngör, emekli

2- İhsan Çetin, serbest meslek

YALOVA

1- Yüksel Durak, ilahiyatçı

KARABÜK

1- Fikret Çatmakaş, iktisatçı

2- Recep Özcan, emekli

KİLİS

1- Mehmet Galip Akdağ, avukat

2- Ahmet Hayrettin Özuymaz, iş adamı

OSMANİYE

1- Ali Dinç, iktisatçı

2- Hasan Kaya, elektronik teknisyeni

3- Malik Sökmen, mühendis

4- Erdinç Say, esnaf

DÜZCE

1- Alper Tüfekçi, İktisat

2- Gülali Keleşoğlu, iş adamı

3- İsmail Baklacı, esnaf