Dikkat! Bu yollar kapatılacak

Saadet Partisi Genel Başkanı Necmettin Erbakan için düzenlenecek cenaze töreni nedeniyle, 1 Mart 2011 tarihinde İstanbul'da bazı yollar kapatılacak

Dikkat! Bu yollar kapatılacak

Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın Fatih Camii’ndeki cenaze töreni nedeniyle yarın Fatih ve çevresinde bazı yollar trafiğe kapatılacak.

İstanbul Büyük Belediyesi’nin yaptığı yazılı açıklamada saat 07.00’den itibaren Vatan, 10. Yıl, Fevzi Paşa, Macar Kardeşler ve Halıcılar caddelerinin trafiğe kapatılacağı duyuruldu. Yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

Saadet Partisi Genel Başkanı ve eski Başbakanlardan Prof. Dr. Necmettin ERBAKAN’ın vefatı dolayısıyla 01.03.2011 Salı günü Fatih Camii’nde öğle namazına müteakip yapılacak olan cenaze töreni nedeniyle 07:00’dan itibaren aşağıdaki yollar kontrollü olarak trafiğe kapatılacaktır.


İSTANBUL'DA BU YOLLAR KAPANACAK

Saadet Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, Necmettin Erbakan'ın yarın yapılacak cenaze töreni dolayısıyla alınacak önlemlere ilişkin İstanbul Valiliğinde düzenlenen toplantının ardından İl Başkanı Selman Esmerer ile birlikte basın mensuplarına açıklama yaptı.

Oruç, Saadet Partisi Genel Başkanı Erbakan'ın cenazesine katılmak isteyen partinin İstanbul teşkilatlarının mümkün olduğunca araç kullanmadan intikal etmelerini, izdihama meydan verilmemesi hususunda yardımcı olmalarını istediklerini söyledi.

“HAVAALANINDAN KONVOY DÜZENLEMEYECEĞİZ”

Oruç, cenaze törenine 60 devletten katılımın olacağını belirterek, bununla ilgili olarak da bütün çalışmaların ve hazırlıkların yapıldığını dile getirdi. Cenaze töreninde hiç kimsenin burnunun kanamaması için bütün emniyet görevlileri de dahil olmak üzere, parti teşkilatıyla birlikte her türlü çalışmanın gözden geçirildiğini anlatan Oruç, şunları kaydetti:

BAZI YOLLAR KAPANACAK

“Havaalanında herhangi bir konvoy düzenlemeyeceğiz. Bunun en büyük sebebi muhterem hocamızın cenazesinin bir an evvel camiye intikalinin sağlanmasıdır.

Bu konuda önce teşkilatımızdan sonra da vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Cenaze kortej eşliğinde Fevzipaşa Caddesi, Akdeniz Caddesi, Vatan Caddesi, 10. Yıl Caddesi'nden Merkez Efendi Mezarlığına intikal edecek.

Buralar emniyet tarafından trafiğe tamamen kapatılacak, Fevzipaşa Caddesi'nin büyük bir bölümü de namazdan önce trafiğe kapatılacak. Dolayısıyla camiye namaz kılmaya gelen vatandaşlarımızın da oradaki görevlilere anlayış göstermelerini özellikle istirham ediyoruz.”