'Devlet bana içeride baksın diye öldürdüm'

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde miras yüzünden dayısı Ömer Ünlü'yü öldürmekle ve yengesi Şerife Ünlü'yü yaralamakla yargılanan Veysel Kaçar, mahkemede 'Devlet bana içeride baksın diye dayımı öldürdüm' dedi

'Devlet bana içeride baksın diye öldürdüm'

Korkuteli’nde, bu yılın Ocak ayında misafirliğe gittiği dayısı Ömer Ünlü’yü (77) bıçak darbesiyle öldürdüğü, yengesi Şerife Ünlü’yü yaraladığı gerekçesiyle 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde ağırlaştırılmış ömür boyu hapis istemiyle yargılanan Veysel Kaçar, dün ilk kez hakim karşısına çıktı.

İlk duruşmada suçunu itiraf eden Kaçar, olayın nedenini şöyle anlattı:

"Benim nenemle dedemin bir evi vardı. O evde annemin dörtte bir hissesi olmasına rağmen dayım orayı birisine sattı. Ben bunu bir türlü hazmedemedim. Satın alan adamlar da gelip nenemin evini yıktı, yerine ev yaptı. Çok zoruma gitti."

İŞSİZLİĞİ ÖNE SÜRDÜ

İşsiz olduğu için anne ve babasının sürekli kendisine bağırdığını, babasının arada bir dövdüğünü iddia eden Kaçar, şöyle devam etti:

"Kendi kendime ’ne yapayım, ne yapayım’ derken, tasarladım. ’Ben hem dayımı bu yaptığından dolayı öldürerek cezalandırayım, hem de devlet bana içeride baksın’ diye düşündüm. Bu nedenle dayımın evine gittim. Silah bulamadım. Para yoktu. Para olsaydı silah alacaktım."

Veysel Kaçar, dayısının evine gittiğini, önce bıçakla yengesini yaraladığını, ardından dayısını öldürdüğünü itiraf ettikten sonra şimdi çok pişman olduğunu ve vicdan azabı çektiğini söyledi.

KUZENLERİ ŞİKAYETÇİ OLDU

Mahkemede dinlenen tanıklar ise Veysel Kaçar’ın akli dengesinin yerinde olduğunu, hiç çalışmadığını, çalışmayı da sevmediğini belirtti. Öldürülen Ünlü’nün çocukları, kuzenleri Veysel Kaçar’dan şikayetçi oldu.

Mahkeme Kaçar’ın askerlik yapmaya elverişli olmadığına dair raporun Askerlik Şubesi’nden istenmesine karar verdi. Mahkeme, raporun gelmesi için duruşmayı 22 Temmuz gününe erteledi.

DHA