'Demek ki CHP'den 21 milletvekili çatıya çıkacak'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Meclis'te 130 milletvekili bulunan CHP'den, Ekmeleddin İhsanoğlu'nun Köşk adaylığı için 109 imza çıkmasına ilk yorumu Twitter'dan yaptı

'Demek ki CHP'den 21 milletvekili çatıya çıkacak'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Twitter'dan attığı mesajda, "CHP, Çatı Aday için kendi milletvekillerinden ancak 109 kişinin imzasını alabildi. Demek ki,21 milletvekili ise protesto için çatıya çıkacak" ifadesini kullandı.

CHP'DEN İKİSİ BAĞIMSIZ 111, MHP'DEN BİRİ BAĞIMSIZ 52 İMZA

Ekmeleddin İhsanoğlu için bugün Meclis Başkanı Cemil Çiçek'e sunulan dilekçelerde, toplam 130 vekili olan CHP'den 109 milletvekilinin imzası var. (İki bağımsız vekil ile birlikte toplam 111 imza) 

Meclis'te 52 sandalyesi bulunan MHP'nin listesinde ise yurtdışında bulunan Tuğrul Türkeş hariç 51 MHP milletvekilinin yanı sıra bir de bağımsız vekilin imzası bulunuyor. Yani MHP listesinde İhsanoğlu için toplam 52 imza var.

CHP'DE 21 FİRE...


CHP'nin listesinde, daha önce AK Parti'den istifa eden ve şu an her ikisi de bağımsız olan Burdur Milletvekili Hami Yıldırım ve Kütahya Milletvekili Sayın İdris Bal'ın da imzası olduğu; sayının böylece 111'i bulduğu öğrenildi.

20 KİŞİYLE YENİ ADAY GÖSTERİLEBİLİYOR


Yani CHP'den 21 kişi dilekçeye imza atmadı. Meclis'te vekiller 20 imza ile yeni bir aday gösterebiliyorlardı...