Dava sonrası Başbuğ'dan açıklama!

'Sadece kin ve intikam amacıyla müebbet verilen şerefli Türk askeri İlker Başbuğ tam 19 aydır cezaevinde rehin tutulmaktadır'

Dava sonrası Başbuğ'dan açıklama!

Ergenekon davasında müebbet hapis cezası alan Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'un twitter adresinden bir açıklama yapıldı.

Twitter adresinden atılan mesajda 'Sadece kin ve intikam amacıyla müebbet verilen şerefli Türk askeri İlker Başbuğ tam 19 aydır cezaevinde rehin tutulmaktadır' denildi.

KARAR SONRASI BAŞBUĞ'DAN İLK AÇIKLAMA

'EN BÜYÜK HESAPLAŞMA'

Ergenekon davası hakkında Twitter'dan açıklama yapan AK Parti Ankara Milletvekili ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Siyasi Başdanışmanı Yalçın Akdoğan'ın attığı tweetler ise dikkat çekiciydi:

"Ergenekon davası, Cumhuriyet tarihinin en büyük hukuki hesaplaşmasının adıdır. Bu dava 27 Mayıs’tan, 12 Mart’tan, 12 Eylül’den, 28 Şubat’tan, 27 Nisan’dan süzülüp gelen bir müdahale ruhundan hesap sorulmasıdır. Ergenekon davası Türk demokrasisinin geleceği açısından önemli bir dönüm noktasıdır. Ergenekon davasıyla sadece illegal bir girişimden hesap sorulmuyor, aynı zamanda devlet içine çöreklenen vesayetçi anlayış tasfiye ediliyor. Darbe teşebbüsü iddialarının yargı konusu olması ve cezalandırılması tarihi bir olaydır ve Türkiye bunu başarmıştır."