'Çözüm süreci Türkiye'yi bitirme projesidir'

İzmir'de partisinin ilçe teşkilatınca düzenlenen iftar yemeğinde Çözüm ve Barış Süreci'nin Türkiye'yi bitirme projesi olarak ortaya çıkarıldığını söyleyen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural sert konuştu

'Çözüm süreci Türkiye'yi bitirme projesidir'

İzmir'de partisinin ilçe teşkilatınca düzenlenen iftar yemeğinde Çözüm ve Barış Süreci’nin Türkiye’yi bitirme projesi olarak ortaya çıkarıldığını söyleyen MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural, "Terör bitsin, ama Türkiye bitmesin. Analar ağlamasın ama yürekleri de dağılmasın, parçalanmasın. 7 aydır şehit cenazeleri gelmiyor, ama PKK asayiş birimleri kuruyor. PKK paçavraları Diyarbakır, Lice, Cizre’de dalgalandırılıyor. Bunu gören İzmir’deki anneler ağlamıyor mu. Niye o kadar şehit verdik. Bu tabloları görmek ve millete yaşatmak için mi" dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi’nin Buca İlçe Teşkilatı’nca verilen iftar yemeğine çok sayıda partili ile MHP Grup Başkan Vekili Oktay Vural da katıldı. Orucunu partililerle birlikte açan Vural, ardından yaptığı konuşmayla Ak Parti’ye yüklendi. Çözüm ve Barış Süreci’nin Türkiye’yi bitirme projesi olarak ortaya çıkarıldığını söyleyen, KCK’nın, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde giderek güç kazandığını vurgulayan Vural, "Çözüm ve barış süreci milletimizi ayrıştırma, üniter devlet yapımızı ortadan kaldırma projesidir. Çözüm PKK çözümüdür. Çözüm Öcalan’ın çözümüdür" dedi.

ZİHNİYET OBEZ OLDU, DİYETE ALMAK LAZIM

Yerel ve genel seçimlerde Ak Parti’ye oy veren vatandaşları uyaran ve bir daha oy vermemeleri için çağrıda bulunan Oktay Vural, "Bu zihniyet artık Frankeştayn oldu. Obez oldu. Bunları diyete almak lazım. Bu kadar nasihat ediyoruz, ama maalesef anlamadılar. Bu millet sana PKK’ya hizmet etsin diye oy vermedi. Geldiğimiz tablo utanç verici. Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir, tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir. Tekdir ve kötek vatandaşa aittir. Bunları tekdir etmek ve bunları yerel seçimde diz çöktürmek lazım. İnşallah genel seçimde de köteği görecekler. O zaman Hanya’yı da Konya’yı da görürler" diye konuştu.

TENCERE TAVAYI SUÇLUYORSUN, PKK’NIN BOMBAYLA GEZMESİNE İZİN VERİYORSUN

Doğu bölgelerinde KCK’nın güç kazandığını, bu sürecin Ak Parti tarafından sağlandığını vurgulayan Vural, "AKP ve Erdoğan şu anda Öcalan’ın ipine sarılmış. Barış, PKK barışı, asayiş birimlerinin yol kontrolü yapılması. Onlara göre barış, TSK ve polisin çekilmesi ve karakolların olmaması. KCK giderek güç kazanıyor bölgede. Tüm bunlar adım adım bu noktalara AKP tarafından getirildi. PKK ile ne mutabakatı yaptınız, neleri taahhüt ettiniz. İmralı, Kandil, BDP tehdit ediyor. Bu tehdit karşısında niye susuyorlar. Nerede ağlamaktan sorumlu Başbakan Yardımcısı? Neredesin ey sayın Başbakan. MHP’ye geldiğiniz zaman milletin tencere tavasını suçluyorsun, PKK’nın elinde silahla, bombayla gezmesine izin veriyorsun" dedi.

TERÖR BİTSİN, TÜRKİYE BİTMESİN

Terörün bitmesini, ancak bu süreçte Türkiye’nin zarar görmemesini istediklerini söyleyen Vural, "Analar ağlamasın ama yürekleri de dağılmasın, parçalanmasın. 7 aydır şehit cenazeleri gelmiyor ama PKK asayiş birimleri kuruyor, PKK paçavraları Diyarbakır, Lice, Cizre’de dalgalandırılıyor. Bunu gören İzmir’deki anneler ağlamıyor mu. Niye o kadar şehit verdik. Bu tabloları görmek ve millete yaşatmak için mi?

O insanlar devletin ve milletin bölünmez bütünlüğü için şehit oldular. İşte analar bu tabloyu görünce daha fazla ağlıyor. Buna dur dememiz lazım. Bitmiş bir terör örgütünü canlandırdılar ve meşrulaştırmak istiyorlar. Maalesef onların hayali AKP sayesinde gerçek oldu. Adım adım PKK terör örgütü bölgede bir PKK devletini ve yapılanmasını gerçekleştirmekte. İşte bu sonuçlara terör örgütünün ulaşması mümkün değildi. Türkiye’yi yöneten irade teslim olduğu için bu böyle. AKP’ye dur demek zorundayız. AKP’ye oy veren kardeşlerim, desteğinizi çekerseniz, dur derseniz oyunu bozarız. Hep beraber terörü de bölücülüğü de bitiririz. Yeter ki Devlet başa gelsin" diye konuştu.

Türklüğün ülkede suç haline getirildiğini belirten MHP Buca İlçe Başkanı Ali Karakuş ise, "Türklük bu ülkede suç oldu. Ben Türküm, müslümanım, Türkiye Cumhuriyeti’ni yaşatmak istiyorum diyen herkes bu vatana ve bayrağa sahip çıkmak zorunda. Eşkiyalar baş tacı edildi, vatanseverler hapiste. Kapı kapı dolaşıp AKP’den bu ülkeyi kurtaralım" dedi.

Kadir ÖZEN/ İZMİR, (DHA)