Caz festivallerine yepyeni bir soluk: Bozcaada Caz Festivali

Bu yıl ilki düzenlenen, ancak bundan sonraki yıllarda gelenekselleşerek uzun soluklu bir festival olma yolunda ilerleyecek yepyeni bir festival ile tanışıyoruz: Bozcaada Caz Festivali

Caz festivallerine yepyeni bir soluk: Bozcaada Caz Festivali
Denizin, rüzgarın ve ormanın sesleri Pavli Bozcaada'da iyi müzikle bir araya geliyor. Pavli Çamlığı'nda yaşayan ve nadiren ağaçların arasında beliren caz sakinleri 28 - 29 - 30 Temmuz'da Bozcaada'yı ilk Caz Festivali ile tanıştıracak. 

Bozcaada'nın kendine has doğasının da eşlik ettiği Bozcaada Caz Festivali, bugüne kadar ülkemizde gerçekleşen bir çok caz festivalinden farklı olarak ilk defa açıkhava tipi müzik festivali konseptini caz müziği ile buluşturuyor. Festivalde; ikisi canlı biri lounge alanı olmak üzere üç ayrı müzik alanı bulunacak. 

Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali, funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi türleri içeren geniş bir programa sahip. Kabak & Lin, allaturca music ve Pavli Bozcaada işbirliği ile düzenlenecek festival 28 - 29 - 30 Temmuz tarihlerinde Pavli Bozcaada'da gerçekleşecek.
 
Önder Focan, Jülide Özçelik, Çağrı Sertel, Korhan Futacı, Elif Çağlar, Ediz Hafızoğlu "Nazdrave", Maden Öktem Ersönmez, Lara Di Lara, Selen Gülün, Nilüfer Verdi, Şenova Ülker ve Sebastian Studnitzky festivalin öne çıkan isimlerinden. 

Tüm programı ve festival detaylarını; Bozcaada Caz Festivali hesaplarından takip edebilirsiniz. Üç gün sürecek festivalin biletleri www.biletix.com üzerinden satışta!