Çatı aday Ankara programını açıkladı

CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimi için çatı aday olarak gösterdiği Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu Ankara programını açıkladı

Çatı aday Ankara programını açıkladı

CHP ve MHP'nin cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ortak adayı olan Prof. Dr. Ekmeleddin İhsanoğlu, yarın ki Ankara programını açıkladı.

Yeniköy'deki evinin önünde spor kıyafetleriyle alışverişten dönüşte açıklama yapan Ekmeleddin İhsanoğlu, “Ankara'da bütün siyasi partiler, yani mecliste grubu olan ve olmayan partilerin başkanları ile görüşmeler düzenleniyor.

Bu görüşmeler sabahtan akşama kadar devam edecek. Bazı sosyal toplum kuruluşları ile de görüşmelerimiz olacak. Ankara programı böylece yarın sabah başlayacaktır" dedi. "Parti başkanlarına görüşme taleplerinizi ilettiniz mi?" sorusuna Ekmeleddin İhsanoğlu, “Partilerdeki ilgili arkadaşlarla randevuları tespit etmek için çalışıyorlar. Bazı randevular tespit edildi. Saatleri üzerinde çalışılıyor. Yarın inşallah hep beraber bunu yapacağız" dedi.

'OLUMSUZ CEVAP YOK'

"Tüm partilerle görüşecek misiniz, şu ana kadar olumsuz dönüş oldu mu?" sorusu üzerine İhsanoğlu, “Yok öyle bir şey. Bilakis her taraftan müspet cevap alıyoruz.

Fakat program meselesi. Vakit meselesi. Liderlerin Ankara'da aynı günde olup olmamaları. Herhalde bunlar bu akşam veya yarın belli olacak" yanıtını verdi. 

Ümit TÜRK /DHA