Canlı yayında öldürüldü

ABD'de polisin bir banka soygununa müdahalesi televizyonda canlı olarak yayınlandı

Canlı yayında öldürüldü

Bir kadını rehin alan ve başına silah dayayan erkek soyguncunun etrafı polisler tarafından sarıldı. Kuzey Carolina'daki Wachovia Bank'ı soyduktan sonra etrafı sarılan hırsız, rehineyle birlikte park yerinden geçmeye çalıştığı sırada keksin nişancılar tarafından vurularak öldürüldü.

Televizyon kanalları, beş polisin ateş açmasının ardından soyguncunun yere yığılış anını helikopterden çekim yaparak izleyicilere canlı olarak aktardı. Polis şefi, "Bu şekilde bitmesini istemiyorduk" derken, olayda başka yaralanan olmadı, bankada rehin alınan yedi kişi de zarar görmedi.

Olay, silahlı soyguncunun önceki gün öğleden sonra bankaya girmesiyle başladı. Polis iki dakika sonra olay yerine gelince, soyguncu bankadakileri rehin aldı.

Polisin müdahelesinden kısa süre sonra iki kadın bırakıldı, bir saat sonra da iki kişi daha bankadan çıktı. Yaklaşık iki saat sonra soyguncu yavaşça bankadan çıktı, yanındaki son rehinenin başına silah dayamıştı. Kadının park yerinde dizlerinin üzerine çökmesinden kısa süre sonra vuruldu.