Büyü bozma bahanesiyle dolandırıcılık

Adana'da fal bakma ve büyü bozma bahanesiyle dolandırıcılık yapan ve 40 kentte arandığı belirlenen 3 kadın, polis ekiplerince yakalandı

Büyü bozma bahanesiyle dolandırıcılık

Girdikleri birçok evden kadınların altın yüzük, bilezik ve kolyelerini dolandırıcılık yöntemiyle çalan 3 kadının peşine düşen polis ekipleri, şüphelilerin merkez Seyhan ilçesinin Şakirpaşa Mahallesi’nde dolaştıklarını belirledi.

Güven Timleri, 41 ayrı suçtan kaydı bulunan ve hakkındaki dolandırıcılık iddiasıyla, 36 yakalama kararıyla aranan 30 yaşındaki Derya Gezer, aynı suçtan 19 kez gözaltına alınan 47 yaşındaki Aysel Mayalı ile polis tarafından dolandırıcılık iddiasıyla 15 kez gözaltına alındığı belirlenen 52 yaşındaki Şahsenem Perktaş’ı yakaladı.

Götürüldükleri Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan ve 40 kentte arandığı anlaşılan şüpheliler, işlemlerin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi. Emniyet Müdürlüğü’nden çıkartılışları sırasında da görüntü alan gazetecilere saldıran dolandırıcılar tutuklandı.

40 KAPIDAN 40 KAŞIK ŞEKER

Din duygularını kullanan dolandırıcıların, "Bizim erkek çocuğumuz olmadığı için adak adamıştık. 40 kapıdan 40 kaşık şeker toplayıp, helva yapıp, 40 kapıya dağıtacağız. Hayrınıza şeker verir misiniz?" diyerek ev sahibi kadınları ikna ettikleri belirlendi.

Şüphelilerin daha sonra da "Sende büyü var, bozalım" diyerek yaklaştıkları kadınların altın yüzük, bilezik ve kolyelerini çaldığı saptandı.

Fatih KARAÇALI/DHA