Bursaspor'dan transfer açıklaması

Bursaspor kulübü olumsuz sonuçlanan Yattara ve Deniz transferi ile ilgili resmi siteden yazılı açıklama yaptı

Bursaspor'dan transfer açıklaması

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

’Son günlerde kulübümüzün gerçekleştirmiş olduğu transfer görüşmeleriyle ilgili bilgilendirme yapma gereği ortaya çıkmıştır. ’Teknik heyetimizin raporu doğrultusunda öncelikle futbolcu Deniz Yılmaz Bursa’ya davet edilmiş ve kendisiyle transfer görüşmesi yapılmıştır. Söz konusu görüşme sırasında futbolcu kabul edilemez talepler ortaya koymakla birlikte, tutum ve davranışlarıyla da Bursaspor forması giymeyi hak eden bir görüntü vermemesi nedeniyle transfer gerçekleşmemiştir.

Bursa’ya davet ettiğimiz bir diğer futbolcu İbrahima Yattara ile de prensip anlaşması sağlanmış ve oyuncu sağlık kontrolunden geçirilmiştir. Bu işlemlerin ardından futbolcu temsilcilerinin ekstra taleplerinini yanı sıra yetkileri konusunda son anda ortaya çıkan çelişkili ve şüpheli durumları nedeniyle imza aşamasına gelen bu transfer de kulübümüzün ilke ve pransiplerine uymadığı için gerçekleşmemiştir.

Bilinmelidir ki kim olursa olsun kulübümüzün transfer politikasına ve son yıllardaki başarımızın temelini oluşturan takım ruhuna uymayan hiçbir futbolcu Bursaspor forması giyemez. Her transfer girişiminin olumlu sonuçlanma zorunluluğu olmadığı gibi, özellikle futbolcu temsilcilerinden ya da futbolcunun bağlı bulunduğu kulüplerden kaynaklanan sorunların transferi etkilemesi, futbol dünyasında alışık olunan ve transfer sezonunda her kulübün yaşadığı doğal bir sonuçtur.

Bu arada Bursaspor’da transfer, yetkili yöneticilerle birlikte teknik kadronun da dahil olduğu bir süreçtir ve bu konuda verilmiş olumlu ya da olumsuz her karada görüş birliliği vardır. Büyük Bursaspor taraftarını mutlu edecek, başarılara imza atacak bir kadro oluşturma konusundaki kararlılığımız aynen devam etmektedir ve bu konudaki girişimlerimiz sürmektedir.’

DHA