Bu saatler Lamborghini'den daha pahalı

Yılda sadece bir kez çıkan dünyaca ünlü saat dergisi Saatolog, bu yıla özgü koleksiyonları tanıttı. Her biri Ferrari, Lamborghini ya da ultra lüks bir daire fiyatlarına eşdeğer olan bu saatlerin en büyük özelliği özel üretim olması. Fiyatları modeline göre 100 bin liradan başlayıp 3 milyon lirayı geçen bu markaların kullanıcıları arasında Berlusconi, Angeline Jolie, David Backham, Obama, Ali Ağaoğlu, Cem Yılmaz, Fatih Terim, Arda Turan gibi isimler yer alıyor
İşte yılın en pahalı koleksiyonu:

MURAT GÜLDEREN Listenin başında 3 milyon 120 bin lira değerinde François Paul Journe'un ürettiği Sonnerie Souveraine modeli var. Paslanmaz çelik ve safir camın koruduğu cihazda 18 ayar pembe altın mekanizma baskıları bulunuyor.

1- F.P.Journe

MURAT GÜLDEREN

Listenin başında 3 milyon 120 bin lira değerinde François Paul Journe'un ürettiği Sonnerie Souveraine modeli var. Paslanmaz çelik ve safir camın koruduğu cihazda 18 ayar pembe altın mekanizma baskıları bulunuyor.

Kuruluşunun üzerinden 141 yıl geçmesine rağmen firma hala kurucu ailenin yönetiminde bulunuyor. Markanın en seçkin modeli Royal Oak Grande tam 2 milyon 895 bin lira. Ünlü futbolcu Messi ve Gareth Bale de bu saati kullananlar arasında.

2- Audemars Piguet

Kuruluşunun üzerinden 141 yıl geçmesine rağmen firma hala kurucu ailenin yönetiminde bulunuyor. Markanın en seçkin modeli Royal Oak Grande tam 2 milyon 895 bin lira.

Ünlü futbolcu Messi ve Gareth Bale de bu saati kullananlar arasında.

Saat dünyasının en popüler markalarından olan Ulysse Nardin'in kuruluşu 1846'ya kadar uzanıyor. Aynı modelden sınırlı sayıda üretimler yapan Nardin'in bu yıla özgü en özel tasarımı Hannibal Minute Repeater. Sadece 30 adet üretilen platin kaplama saatin fiyatı 2 milyon 750 bin lira civarında. 

3- Ulysse Nardin

Saat dünyasının en popüler markalarından olan Ulysse Nardin'in kuruluşu 1846'ya kadar uzanıyor.

Aynı modelden sınırlı sayıda üretimler yapan Nardin'in bu yıla özgü en özel tasarımı Hannibal Minute Repeater.

Sadece 30 adet üretilen platin kaplama saatin fiyatı 2 milyon 750 bin lira civarında. 1800'lü yıllarda zümrüt, yakut ve pırlantayı saate ilk işleyen marka olarak bilinen Cartier'in beyaz altından tasarlanmış Grande Complication Skeleton modeli 2 milyon 600 bin lira değerinde. Saatte, seçkinliğin simgesi Ceneve mührü de bulunuyor. Markanın kullanıcıları arasında Angelina Jolie, Justin Bieber gibi isimler var.

4- Cartier

1800'lü yıllarda zümrüt, yakut ve pırlantayı saate ilk işleyen marka olarak bilinen Cartier'in beyaz altından tasarlanmış Grande Complication Skeleton modeli 2 milyon 600 bin lira değerinde.

Saatte, seçkinliğin simgesi Ceneve mührü de bulunuyor.

Markanın kullanıcıları arasında Angelina Jolie, Justin Bieber gibi isimler var.

1839 yılında kurulan İsviçreli saat markası Patek'in de bu yılki en gözde modeli Repeater Perpetual. Platin kasa ve safir camdan üretilen saatin fiyatı 2 milyon 570 bin lira. Futbolcu Arda Turan, Patek'in 5130P Mecca modelini kullanıyor.

5-Patek Philippe

1839 yılında kurulan İsviçreli saat markası Patek'in de bu yılki en gözde modeli Repeater Perpetual.

Platin kasa ve safir camdan üretilen saatin fiyatı 2 milyon 570 bin lira. Futbolcu Arda Turan, Patek'in 5130P Mecca modelini kullanıyor.

Mekanik saatin babası olarak bilinen Abraham Louis Breguet adını taşıyan markanın kuruluşu 250 yıl öncesine dayanıyor. Bu yıla has Classic Hora Mundi model pırlanta mıhlamalı platin kaplamalı saat 2 milyon lira. 

6-Breguet

Mekanik saatin babası olarak bilinen Abraham Louis Breguet adını taşıyan markanın kuruluşu 250 yıl öncesine dayanıyor.

Bu yıla has Classic Hora Mundi model pırlanta mıhlamalı platin kaplamalı saat 2 milyon lira. Tüm dünyada kalite mührü olarak kabul edilen Cenevre Damgası'nı istisnasız tüm koleksiyonlarında almayı hak eden tek marka. Roger'in bu yıla has en güzide modeli ise 1 milyon 860 bin liralık Excalibur Quatuor.

7- Roger Dubuis

Tüm dünyada kalite mührü olarak kabul edilen Cenevre Damgası'nı istisnasız tüm koleksiyonlarında almayı hak eden tek marka.

Roger'in bu yıla has en güzide modeli ise 1 milyon 860 bin liralık Excalibur Quatuor.

Kuruluşu 1755'lere kadar dayanan dünyanın en eski saat markası Vacheron, yılda 25 bin adet üretim yapıyor. Markanın bu yıla özgü en pahalı modeli ise 1 milyon 830 bin lira değerindeki Patrimony Traditionnelle Calibre modeli. Saatin kasası platinden. Silvio Berlusconi markanın kullanıcıları arasında. 

8- Vacheron Constantin

Kuruluşu 1755'lere kadar dayanan dünyanın en eski saat markası Vacheron, yılda 25 bin adet üretim yapıyor.

Markanın bu yıla özgü en pahalı modeli ise 1 milyon 830 bin lira değerindeki Patrimony Traditionnelle Calibre modeli.

Saatin kasası platinden. Silvio Berlusconi markanın kullanıcıları arasında. 

Sıradışı tasarımlarıyla dikkat çeken marka, günümüzün teknolojik imkanlarını 18. yüzyılın ruhuyla birleştiriyor. Meteor parçasından tasarlanan kasaya sahip Dream Watch 5 Meteorite modelin fiyatı 1 milyon 600 bin lira. Bu saat sadece bir adet üretildi.

9-De Bethune

Sıradışı tasarımlarıyla dikkat çeken marka, günümüzün teknolojik imkanlarını 18. yüzyılın ruhuyla birleştiriyor.

Meteor parçasından tasarlanan kasaya sahip Dream Watch 5 Meteorite modelin fiyatı 1 milyon 600 bin lira. Bu saat sadece bir adet üretildi.Modern saatçiliği en üst seviyede yeniden yorumlayan markanın bu yıla has modeli Double Balancier. 2 adet balans çarkı olan ve sadece 33 adet üretilen beyaz altın kaplamalı saatin fiyatı 1.5 milyon lira. 

10- Greubel Forsey

Modern saatçiliği en üst seviyede yeniden yorumlayan markanın bu yıla has modeli Double Balancier.

2 adet balans çarkı olan ve sadece 33 adet üretilen beyaz altın kaplamalı saatin fiyatı 1.5 milyon lira. 

Markanın tarihi 1791 yılına dayanmasına rağmen asıl başarı hikayesi 19. yüzyılın ikinci yarısında başlar. Üç altın baskı modelleriyle ünlü markanın bu yılki tasarım harikası Three Gold Bridges. Titanyum kaplama saatin fiyatı ise 1 milyon 400 bin lira. 

11- Girard Perregaux

Markanın tarihi 1791 yılına dayanmasına rağmen asıl başarı hikayesi 19. yüzyılın ikinci yarısında başlar.

Üç altın baskı modelleriyle ünlü markanın bu yılki tasarım harikası Three Gold Bridges. Titanyum kaplama saatin fiyatı ise 1 milyon 400 bin lira. 

Koleksiyonerlerin takımlarından eksik etmediği bu markanın Giga Gong Tourbillon modeli ise 1 milyon 350 bin liradan satışa sunuluyor. Pembe altın ve safir cama sahip saatte 53 taş yer alıyor. Ünlü İş adamı Ali Ağaoğlu'nun kendine özel yaptırdığı pırlanta Frank Muller bir dönem çok konuşulmuştu.   

12- Frank Muller

Koleksiyonerlerin takımlarından eksik etmediği bu markanın Giga Gong Tourbillon modeli ise 1 milyon 350 bin liradan satışa sunuluyor. Pembe altın ve safir cama sahip saatte 53 taş yer alıyor.

Ünlü İş adamı Ali Ağaoğlu'nun kendine özel yaptırdığı pırlanta Frank Muller bir dönem çok konuşulmuştu. 

 En küçük vidadan en komplike mekanizmalara kadar her türlü metaryeli kendisi üreten Glashütte'nin sadece 25 tane ürettiği Platin kasalı Grande Cosmopolite Tourbillon modeli 1 milyon 300 bin lira.

13- Glashütte Original

En küçük vidadan en komplike mekanizmalara kadar her türlü metaryeli kendisi üreten Glashütte'nin sadece 25 tane ürettiği Platin kasalı Grande Cosmopolite Tourbillon modeli 1 milyon 300 bin lira.

1822 yılında kurulan İsviçreli marka o dönemlerde ilk yurtdışı ofisini Çin'de açınca oradaki tüm aristokratlar bu saati takmaya başladı. Markanın bu yıla özgü Dimier 46 Recital modeli 1 milyon 200 bin lira.

14-Bovet

1822 yılında kurulan İsviçreli marka o dönemlerde ilk yurtdışı ofisini Çin'de açınca oradaki tüm aristokratlar bu saati takmaya başladı.

Markanın bu yıla özgü Dimier 46 Recital modeli 1 milyon 200 bin lira.

1845'te Ferdinand Adolph Lange tarafından kurulan marka saatlerindeki tüm mekanizmaları kendisi üretiyor. Şirketin en nadide modeli 1 milyon 200 bin liradan satılan Lange Tourbillon Perpetual Calendar. Markanın kurucularından Richard Lange, saatlerinden birini de Almanya'ya ziyareti sırasında II. Abdülhamit'e sunmuştu.

15-A.Lange & Söhne

1845'te Ferdinand Adolph Lange tarafından kurulan marka saatlerindeki tüm mekanizmaları kendisi üretiyor.

Şirketin en nadide modeli 1 milyon 200 bin liradan satılan Lange Tourbillon Perpetual Calendar.

Markanın kurucularından Richard Lange, saatlerinden birini de Almanya'ya ziyareti sırasında II. Abdülhamit'e sunmuştu.Klasik saat tasarımından farklı olarak su ile zamanı göstermesiyle ünlü olan bu markanın en gözde modeli 1 milyon 101 bin lira. H3 Platinum and Titanium modelinde titanyum kasa, safir cam bulunuyor. 

16- HYT

Klasik saat tasarımından farklı olarak su ile zamanı göstermesiyle ünlü olan bu markanın en gözde modeli 1 milyon 101 bin lira.

H3 Platinum and Titanium modelinde titanyum kasa, safir cam bulunuyor. 

Dünyanın en köklü markalarından olan Montblanc'ın Sky Limited Edition modeli de beyaz altından ve safir camdan tasarlandı. Cam arka kapağı da bulunan cihazın fiyatı 1 milyon 100 bin lira. Kullanıcıları arasında Abdullah Gül, Cem Yılmaz ve Kıvanç Tatlıtuğ da yer alıyor. 

17- Montblanc

Dünyanın en köklü markalarından olan Montblanc'ın Sky Limited Edition modeli de beyaz altından ve safir camdan tasarlandı.

Cam arka kapağı da bulunan cihazın fiyatı 1 milyon 100 bin lira. Kullanıcıları arasında Abdullah Gül, Cem Yılmaz ve Kıvanç Tatlıtuğ da yer alıyor. 

1833'te dişli çarkları üretmek için kurulan marka, bugün özel koleksiyonları süslüyor. Jaeger'in bu yıla özgü en pahalı modeli olan Duometre Spherotourbillon, 1 milyon 48 bin liradan satışa çıktı. Markanın kullanıcıları arasında Al Pacino, Angela Merkel gibi isimler var.  

18- Jaeger Leconultre

1833'te dişli çarkları üretmek için kurulan marka, bugün özel koleksiyonları süslüyor. Jaeger'in bu yıla özgü en pahalı modeli olan Duometre Spherotourbillon, 1 milyon 48 bin liradan satışa çıktı.

Markanın kullanıcıları arasında Al Pacino, Angela Merkel gibi isimler var.  İlginç saat tasarımlarıyla dikkat çeken MB&F'nin HM6 RT modeli 968 bin liradan görücüye çıktı. Platin saatte 4 adet kubbe şeklinde cam bulunuyor. Marka yılda sadece 300 adet üretim yapıyor.

19- MB&F

İlginç saat tasarımlarıyla dikkat çeken MB&F'nin HM6 RT modeli 968 bin liradan görücüye çıktı.

Platin saatte 4 adet kubbe şeklinde cam bulunuyor. Marka yılda sadece 300 adet üretim yapıyor.

1955'te kurulan diğer bir İsviçreli ünlü marka Corum, saatlerinde denizci flamaları da işlediği için uluslararası denizci saati olarak da anılmaya başladı. Markanın en pahalı modeli kırmızı altın kasaya sahip 760 bin liralık Golden Bridge Tourbillon Panoramique. Kullanıcıları arasında İngiliz Kraliyet Ailesi de bulunuyor.     

20- Corum

1955'te kurulan diğer bir İsviçreli ünlü marka Corum, saatlerinde denizci flamaları da işlediği için uluslararası denizci saati olarak da anılmaya başladı.

Markanın en pahalı modeli kırmızı altın kasaya sahip 760 bin liralık Golden Bridge Tourbillon Panoramique. Kullanıcıları arasında İngiliz Kraliyet Ailesi de bulunuyor.