Bu nasıl sapıklık!

Anneden çok geç gelen itiraf: Oğluma 3 yaşından itibaren dedesi, dayısı ve dayısının bir arkadaşı tecavüz ediyordu

Bu nasıl sapıklık!

8 yaşındaki bir erkek öğrenciye tuvalette tecavüz ettiği iddiasıyla tutuklanan İstanbul’daki bir ilköğretim okulunun 55 yaşındaki temizlik görevlisinin suçsuzluğunu belgeleyen adli tıp raporu, korkunç bir gerçeği ise gün ışığına çıkardı.

Küçük çocukta 3 ayrı kişinin DNA’sı tespit edilince, yaşlı adam tahliye edildi. Ve vicdanına yenilen anne H.G. konuştu: “Oğluma 3 yaşından itibaren dedesi, dayısı ve dayısının bir arkadaşı tecavüz ediyordu."

LİNÇTEN ZOR KURTULDU

HaberTürk'ün haberine göre, İstanbul'da bir ilköğretim okulunun temizlik görevlisi 55 yaşındaki S.C., 8 yaşındaki bir erkek öğrenciye ders arasında gittiği tuvalette tecavüz ettiği iddiasıyla, geçtiğimiz yıl 27 Aralık günü tutuklandı. Tutuklandığı sırada linç girişimine de maruz kalan temizlikçinin suçsuzluğu 10 ay sonra gelen Adli Tıp Kurumu raporu ile ortaya çıktı. Raporda 8 yaşındaki çocuktan alınan örneklerde 3 ayrı kişinin DNA’sı olduğu, ancak bunlardan hiçbirinin S.C.’ye ait olmadığı belirtildi.

ANNE, VİCDANINA YENİK DÜŞMÜŞ

Mahkeme 10 ay cezaevinde kalan S.C.’yi tahliye etti. Daha önce temizlik işçisini suçlayan anne H.G. ise daha fazla vicdan azabına dayanamayarak sanığın avukatı Kadir Kartal’ı aradı. Anne avukata, “Oğlum E.’ye 3 yaşından beri babam R.G., erkek kardeşim M.G. ve onun arkadaşı S.G. tecavüz ediyordu. Bu olaya son verebilmek için Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı’na şikâyette bulundum” dediği ve soruşturmanın da dört aydır sürdüğünü belirttiği öğrenildi. Annenin ihbarıyla yakalanan üç şüpheliyi Beyoğlu Cumhuriyet Savcısı Hasan Esen, tutuklama talebiyle mahkemeye sevk etti. Ancak mahkeme “Raporla tespitli değil” diyerek serbest bıraktı.

'HAPİSTEKİ 10 AYIN HESABINI KİM VERECEK?'Dede R.G., dayı M.G., dayının arkadaşı S.G. ve olaydan haberdar olmasına rağmen susan anne hakkında soruşturmayı dört aydır sürdüren savcılık, şüphelilerden aldığı DNA örneklerini Adli Tıp Kurumu’na gönderdi. Tutuklu temizlik görevlisinin avukatı Kadir Kartal, önceki gün İstanbul 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada mahkeme heyetine soruşturmadan bahsetti. Heyet hemen soruşturma dosyasının örneğini Beyoğlu Adliyesi’nden isterken, gelen Adli Tıp raporunda da DNA’sı çıkmayan yaşlı temizlikçiyi tahliye etti.

Sanık avukatı Kadir Kartal, tahliye olan müvekkilinin beraat etme olasılığının yüksek olduğunu belirterek, “Şimdi bu iğrenç suçlamayla cezaevinde geçen 10 ayın hesabını kim verecek. Beraat halinde yüklü bir tazminat davası açacağız” dedi. Bu arada babası ve annesi yıllar önce ayrılan ve annesinin ihbarının ardından aileden alınan 8 yaşındaki E.E., önce Sosyal Hizmetler Bahçelievler, daha sonra ise Eyüp Çocuk Yuvası’na gönderildi.

(HaberTürk)

2