Bu fuara biletle değil, 'çöp'le girilecek!

Ziyaretçiler, 10. Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı'na davetiye ya da biletle değil, yanlarında getirdikleri cam, plastik, metal ya da kağıt atıkla girebilecek

Bu fuara biletle değil, 'çöp'le girilecek!

10. Geri Dönüşüm, Çevre Teknolojileri ve Atık Yönetimi Uluslararası Fuarı (REW İstanbul), 12 Haziran’da açılacak. İFO Fuarcılık’tan yapılan açıklamaya göre, "katı atık, atık su, atık gaz ve yeşil enerji" ana başlıkları altında düzenlenen fuara giriş davetiye ya da biletle değil, çöple olacak.

Organizasyonun 10. yılı dolayısıyla başlatılan atık bilet uygulaması kapsamında ziyaretçiler, yanlarında getirdikleri kağıt, cam, metal ya da plastikleri, giriş kapıları önüne konulan dört gözlü ayrıştırma kutularına atarak içeriye girebilecek.

Türkiye’de bu alanda 2005’te ilk defa kapılarını açan REW İstanbul, 10. yılına geçen seneye göre daha da büyümüş giriyor. Çevre teknolojileri alanında dünya buluşması haline gelen fuara Almanya, Çin ve İtalya’nın yanı sıra 26 ülkeden 300’den fazla firma katılıyor.

TÜYAP Beylikdüzü’nde gerçekleştirilen REW İstanbul, su ve atık su arıtmadan bio-enerjiye, atık toplama ve taşıma araçlarından ayırma, arıtma ve presleme makinelerine, geri dönüşüm sistemlerinden geri kazanım tesis ve ürünlerine, yenilebilir enerji teknolojilerinden kentsel çevre temizlik araç ve gereçlerine kadar onlarca farklı kategoride yeniliklerin buluşma adresi olacak. Fuar, 14 Haziran’da sona erecek.

AA