Böyle olur Urfa'nın diskosu!

Sıra geceleri ile ünlü kent Şanlıurfa'da ilk kez bir disko açılırken, tek bir kadının bile katılmaması dikkatleri çekti

Böyle olur Urfa'nın diskosu!

11 bin 500 yıllık tarihi geçmişiyle inanç turizminin önde gelen şehirleri arasında yer alan Şanlıurfa'da, bir iş merkezinin zemin katında 'Switch Club' adlı disko-bar açılışı yapıldı.

Protokolün katılmadığı açılışa gelen erkek davetliler, mekanı inceleyip hareketli parçalara eşlik etti. Açılışta konuşan işletmeci Mustafa Avşar, gençlerin rahat şekilde eğlenmesi için bu tür sosyal aktivitelerin gerektiğini belirterek, "Kentimizde böylesi bir mekan bulunmuyor. Biz de bu eksikliği gidermek için disko barı açmayı düşündük. Amacımız halkımızın rahat bir şekilde gelip, güzel bir ortamda eğlenmelerini sağlamak.

Çünkü Şanlıurfa artık metropolleşme yolunda büyük adımlar atıyor. Bu mekan bunun bir göstergesidir. Şanlıurfa gecelerini renklendirmek için böyle bir karar aldık ve kentin gelişimine katkımız olsun istedik" dedi.

Sıra geceleri, halay ve acı isotuyla meşhur olan Şanlıurfa'da, açılışı yapılan disko barın ilk müşterileri ise erkekler oldu. Bayanların katılmadığı açılışta Bodrum gecelerini pabucunu dama attıracak görüntüler yaşandı.

DJ'ler tarafından birbirinden hareketli parçaların çalındığı diskoda, gençler sahnede yaptığı dans şovlarıyla marifetlerini sergiledi.

Ali LEYLAK-DHA