"Botoksumu hiç ihmal etmem"

Cengiz Semercioğlu ve Sema Eren'in sunduğu Böyle Bir Şey Var Mı? programına konuk olan ünlü Seda Sayan samimi açıklamalar yaptı

* Botoksumu hiç ihmal etmem, hep yaptırıyorum. Ama ben bu konuda çok büyük bir talihsizlik yaşadım. Kuliste göz çizgilerime botoks yaptırırken bir şey enjekte edildi ve gözaltımda torbalar oluştu. Hiçbir şey fayda etmedi. Sonra doktorum dedi ki ‘sana bomba koymuşlar dokular parçalamışlar içten.’ Sonra ameliyat ile kurtuldum o torbalardan. O son operasyonla 10 yaş birden gençleştim. Gerçekten de öyle oldu. Ben hayatım boyunca hep çok zayıf oldum. Bir ara şiştim ama bacağımdan sıkıntım vardı kortizon iğnesi oluyordum. O yüzden şişmiştim. Ben ekranda hiç inceltme kullanmadım. Sadece filtre kullanmışımdır o kadar. Zayıfım ne inceltmesi kullanacağım ki…
 
* Çok doğru besleniyorum. Çok yemiyorum. Canımın istediğim her şeyin tadına bakıyorum. Ama doymayı beklemiyorum. Pilates yapıyorum. Belim kalmadı. Kalın bacaklı, popolu diyebilirsin ama belim hiç yok. Artık 40’lı yaşı aşınca daha dikkat ediyorsun o efelik gidiyor. Uykuna dikkat ediyorsun, daha dingin yaşıyorsun kendine bakıyorsun. Selülitim var. Yıllardır söylerim. Gülben Ergen’in son fotoğraflarına değinmek isterim. Mayolu halini de biliyorum her halini biliyorum çünkü arkadaşım. Onu savunmak için söylemiyorum. O derece selüliti yok bunu bana da zamanında yaptılar. Bende Gülben gibi tam iskeleden çıkıyordum ve fotoğrafları bozup verdiler. Ben zaten sütun gibi bacaklarım var demedim ki. Ayrıca olsa ne olur olmasa ne olur. Güzellik yarışmasına katılmayacağım ki. Ben seyircime giyim kuşamımla rol model oluyorum. Daha usturuplu olmaya dikkat ediyorum. Seyircim ve dinleyicimin umurunda değil benim selülitim.
 
* Kocaman bir aileye bakıyorum. Yatırımımı yapmak zorundayım. Bensiz ne yaparlar? Yarınlarını düşünmek zorundayım. İki kardeşim çok iyiler. Şahin ceza evinde çıkmasına az kaldı, 2 ayı daha var. Arkadaş çevresi bozdu onu. Şahin’le çok üzüntüler yaşadım. Uyuşturucu çetesinin arasından aldım onu. Allah bizi sınıyor. Anasını babasını inkâr edenler bile var bu camiada. Her ne olursa olsun onlar benim kardeşlerim, ailem. Ben görevlendirildim, ailem için, insanlara faydam olsun diye görevlendirildim. Vicdanen çok rahatım. Dağıtmayı çok seviyorum. Ekonomi yapmayı hiç bilmem. Yatırım konusunda çok iyi bir ekibim var. Para ne için? Tabi ki yatırımımı yapacağım. Ama dağıtmayı, paylaşmayı da seviyorum.
 
* Ben çocukluğumu yaşayamadım. Çocuğumunda çocukluğunu yaşayamadım. Çocuğumda anneanneyi annesi olarak gördü. Annenin tadını çıkaramadı. Kep giyme töreninde yoktum. Hastalandığında bile yanında olamadım. Hep çalıştım. Oyuncaklarım olmadı. Bende çocuğuma en iyi, güzel arabayı alırım. O benim çocuğum. Altımda arabam yokken kardeşim Sedat’a son model araba aldım. En iyi şeyleri yiyip, en güzel şeyleri yaşasınlar. Bu sanat camiasında benim gibi birini tanımıyorum. Benim kendi yaşadığım standartta ailemin bütün bireylerini yaşatıyorum. Hiçbiri benden aşağıda yaşamaz. Buna asla izin vermem. Bu konuyla ilgili konuşacak adamın alnını karışlarım. Aileme çok düşkünüm.
 
* Evli barklı adamlarla menfaatim için ilişkiye girmedim. Kan kustum. Aç gittim. Paramı alamadım. Azmettim. Bir gün bana bu acıları çektirenlere beni ayakta karşılaşacaksınız dedim, yaptım da. Hiç kimse diyemez ben bu kadına ev kaldım araba aldım… Alnını karışlarım. Ben her zaman parayı buldum. Hep çalıştım, çok çalıştım. Şu an Seda Sayan olmasam gider yine parayı bulurum. Ben zekâma, çalışkanlığıma güveniyorum.
 
* Ben kadınlar konusunda hükümetin bana görev vermesini bekliyorum. Kadın ve aileden sorumlu bakanlara bakıyorum ne yapıyorlar? Bizlerden yardım almamalılar. Kadın benim en büyük izleyicim. Kadınlar başka türlü güven ve sevgiyle bakıyorlar bana. Kadına şiddet konusunda hükümet demeli ki sen bu bakanlıkta çalışacaksın. Sen bu kadınları tanıyorsun napalım, kriz masası oluşturacağız diyecek. Benim yapabileceğim bu kadar elimden geleni yaparım.
 
* Müge Anlı başka bir iş yapıyor. O orada katil kimcilik oynuyor. O bir kadın programı değil. Derde derman olmuyor. Katili bulmak başka bir şey. Derde derman olmayı yıllarca ben yaptım.
 
* Saba Tümer’i çok beğeniyorum o kadar şanslı ki çok iyi bir yapım ekibiyle çalışıyor. Başlarda yadırgadı geceye alışık olduğu için. Sabah başka. Gündüz programlarında mevzu bambaşka. Arkadaş programlarında ki gibi kahkaha ile gitmez. Bu çok başka. Saba’yı televizyona yakıştırıyorum. Ekibini yabana atmayım. Malzeme çok önemli. Önüne sunulan tepsi çok önemli. Bende çıkacağım üzerime düşeni yapacağım. O ekiple çalıştım onların otoritesi çok iyi.
 
* Ben Erkan ile sosyal medyada tanıştım. Fanlarım Erkan’ın çok güzel şiirler yazdığını onları okumamı istedi. Ben de bir baktım, güzel şeyler yazıyor. Yetenekli. İstanbul’a geldi onu Ahmet Özden’le tanıştırdım. Şimdi birlikte çalışıyorlar. Erkan çok yetenekli onu müzik dünyasına sokmakla fena mı yaptım? Bir dahi kazandı camia bence. Ayrıca aramızda bir şey olsa bunu çıkar söylerim. Siz bugüne kadar benim neyi sakladığımı gördünüz ki?
 
Erkan: Türkiye’de Seda Sayan’a herkes âşık. Milyonlarca insan ona hayran. Ben işte o milyonlarca insandan sadece biriyim…