Borsanın kafasını karıştıran açıklama

Güne 38,10 TL'den başlayan ve 38,60 TL'ye kadar yükselen Fenerbahçe hisseleri, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım hakkında verilen yargı kararının ilk anda yanlış anlaşılmasının ardından işlem gördüğü seviyeden yüzde 10,3'lük düşüşle 34,50 TL'ye kadar geriledi

Borsanın kafasını karıştıran açıklama

Borsa İstanbul’da işlem gören Fenerbahçe Futbol AŞ  hisselerinin fiyatında, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım hakkında  verilen yargı kararının ardından yaklaşık yüzde 12’lik bir dalgalanma görüldü.

Güne 38,10 TL’den başlayan ve 38,60 TL’ye kadar yükselen Fenerbahçe  hisseleri, Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım hakkında verilen yargı kararının ilk anda
 yanlış anlaşılmasının ardından işlem gördüğü seviyeden yüzde 10,3’lük düşüşle  34,50 TL’ye kadar geriledi.

Mahkeme kararının Aziz Yıldırım’a yeniden yargılama yolunu açtığının anlaşılması üzerine kayıplarını telafi eden hisse fiyatı, gördüğü en düşük seviyeye göre yaklaşık yüzde 12 artışla tekrar 38,50 TL’ye çıktı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, "Futbolda Şike" davası kapsamında hakkında verilen hüküm Yargıtay tarafından onanan Aziz Yıldırım’ın yargılanmasının yenilenmesine ve infaz işlemlerinin durdurulmasına karar verdi.

AA

CEM KERPİÇÇİLER YAZDI-ORTAKLIK BOZULUNCA...