Böcek soruşturmasında flaş gelişme

Başbakan Erdoğan'ın ofisine böcek adı verilen dinleme cihazı koyduğu ileri sürülen zanlılarla ilgili mahkeme, itiraz üzerine tutuklama kararı verdi

Böcek soruşturmasında flaş gelişme

Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi, Başbakan Erdoğan'ın çalışma ofisine "böcek" tabir edilen dinleme cihazı konulmasıyla ilgili yürütülen soruşturmayı yürüten savcının 5 şüpheli hakkındaki yeniden tutuklama talebini kabul etti.

11 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

17 Haziran'da Başbakan Erdoğan'ın makam aracı ve ofisinde dinleme cihazı bulunmasına ilişkin yürütülen "Böcek operasyonu" kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığının talimatıyla 12 adreste arama yapılmış ve 11 kişi gözaltına alınmıştı. Operasyon kapsamında, Ankara Cumhuriyet Başsavclığının talimatıyla aralarında 1. sınıf emniyet müdürleri Mehmet Yüksel ve Zeki Bulut'un da bulunduğu kişilerden 5 emniyette, 6'sı da çıkarıldığı mahkemede denetimli serbestlik yasası kapsamında serbest bırakılmıştı.

BAŞBAKAN TEPKİ GÖSTERMİŞTİ

Başbakan Erdoğan, mahkemenin serbest bırakma kararlarını sert bir dille tepki göstermiş ve eldeki somut delillerin dikkate alınmadığını ileri sürmüştü.