Birkan Batuk, Anadolu Efes'te

Galatasaray Medical Park'la dün her konuda anlaştığı açıklanan Pınar Karşıyakalı Birkan Batuk, ani bir karar değişikliğiyle Anadolu Efes'e transfer oldu

Birkan Batuk, Anadolu Efes'te

İki dev kulüp arasında müthiş bir transfer çekişmesine sebep olan genç yıldız, Anadolu Efes’in yıllık 950 bin TL garanti para teklif etmesi üzerine seçimini lacivert-beyazlılardan yana kullandı.

Birkan’ın, Pınar Karşıyaka ile sözleşmesi gereği Anadolu Efes, iki yıllık mukavele imzaladığı 1991 doğumlu forvet için İzmir kulübüne 100 bin TL bonservis bedeli ödeyecek.

Karşıyaka’nın Trabzonspor’dan 2009’da transfer ettiği Birkan, üç sezon giydiği yeşil kırmızılı formayla ligin en çok gelecek vaat eden genç oyuncuları arasında yer aldı.

Birkan, geçen sezon Beko Basketbol Ligi’ni 10.9 sayı, 2.0 ribaunt, 1.2 asist, 1.0 top çalma ortalamalarıyla tamamlarken, üç sayılık atışlarda yüzde 45’lik bir oran yakaladı.

Pınar Karşıyaka’da kongre sonrası Basketbol Şube Başkanı olan Mutlu Altuğ’un, "Birkan’ı bırakmayacağız" demesine rağmen, Anadolu Efes’in dudak uçuklatan teklifinin, transferi kaçınılmaz kıldığı bildirildi.

Ulaş SAĞ/DHA