Bir erkeği cezbetmek istiyorsan...
07 Haziran 2014

Bir insanı etkilemek için cazibe elbette önemli. Ama o cazibeyi vurgulamak da gerekir. Bazen öyle şeyler yapıyoruz ki; cazibemizi değersiz kılıyoruz. Baştan çıkarma önemli, ve üzerinde durulması, çalışılması gereken bir konu. İşinizi kolaylaştırıyor, kadınlarla erkekler için ayrı ayrı baştan çıkarma yollarını yazıyorum.

1- O erkeğin senden en azından hoşlandığına emin olacaksın. Arada duygu yoksa, baştan çıkarma faaliyeti rezalete dönüşebilir. Daha da önemlisi erkek seni ‘çekici kadın’ sıfatından ‘ucuz kadın’ sıfatına indirir. Sonuçta istediğini elde etsen bile kendini çok kötü hissedersin.

2- Kendinin farkında olacaksın. Her insanı cazip kılan bir özelliği vardır; o özelliğini ön plana çıkaracaksın. Bunu yaparken abartmayacaksın. ‘Doğal olayım’ derken de silik ve ezik bir görüntü sergilemeyeceksin.

3- Dış görünüş önemli ama teşhir ile dekoltenin ayrımını iyi yapacaksın. Göğüs dekolten varsa bacak, bacak dekolten varsa göğüs dekolten olmayacak. Yüzünü boya küpüne sokup çıkarmayacaksın. Saçını yaptıracaksın ama baloya gider gibi değil.

4- Konuşurken erkeğe bazen bakacak, bazen yüzünü öne eğeceksin. Utangaçlık ve cesaret arasındaki ince çizginin üzerinde gezineceksin. Böylece erkek seni utandırmamak için cüretli cümleler kurmazken olta atıp tepkini de ölçecek.

5- ‘Baştan çıkarma’ gibi ciddi bir olayı, gayriciddi sohbetlerle süslemelisin. Böyle bir randevuda Türkiye’yi kurtarmaya çalışırsan, kısa süre sonra masadan da kalkarsın.

6- Olmadığın biriymiş gibi davranma. Farkındalığını da karşındaki erkeğin gözüne sokma. “Benim bir şey yapmama gerek yok, cazibem yeter” yanılgısına düşme. Çevrenin ‘cazibeli ama yalnız’ kadınlarla dolu olduğunu söylememe gerek var mı?

7- Makyaj ve iç çamaşırı çok önemli. Bazı kadınlar “Makyajla etkilerim”, bazıları da “İç çamaşırımla mest ederim” diyor. İkisi bir arada olursa fena mı olur? Hatta etkisi katmerli olur.

8- Baştan çıkarma bir süreçtir. Bunu bir kez yaptın diye hedefe ulaşmış değilsin. Uzun sürmesini istiyorsan, aynı özeni bundan sonraki buluşmalarda da göstermelisin.

9- Arkadaşın çoksa, her kafadan bir ses çıkar. Buluşma öncesi kimseye akıl sorma. Zaten çoğu senin gibi yalnız. Kendisine yardım edemeyen insan, sana nasıl yardım edecek?

10- Erkek senin düşmanın değildir. Onu rakip olarak görmeyeceksin. Aşkta rekabet olmaz. Siz bir duygunun iki parçasısınız, birbirinizi tamamlamalısınız. Sen olmazsan duygu eksik kalır. O da olmazsa eksiktir. Ve seksin, senin silahın değildir. Bir erkeği seksle etkilersin ama sadece seksle onu elde tutamazsın. Bu yüzden hep kendin olmalısın.

BİR KADINI CEZBETMEK İSTİYORSAN...

1- Ona mutlaka önemli olduğunu hissettireceksin. Ama bunu sen de hissedeceksin. Senin için önem taşımayan bir kadına önemliymiş gibi davranırsan bu mutlaka anlaşılır. Unutma, kadının mantığı seninki gibi çalışmaz. Sen erkek aklınla, kadın mantığını anlayamazsın. Sesindeki titremeden bile samimiyetsiz olduğunu algılar.

2- Evet, samimiyet önemli ama ipin ucunu kaçırma. Karşındaki kadın senin kankan, halı saha futbol arkadaşın, birahane yoldaşın değil. Samimi olayım derken futbol, ekonomi, siyaset gibi konulardan konuşma.

3- Konuşurken yüzüne bakacaksın ama, öküzün trene baktığı gibi değil... Bakışların rahatsız etmeyecek. Onu daha ilk buluşmada gözlerinle soyma, utandırma. Kadınlar masumiyeti sever. Dişiliklerini masumiyetlerinin altına saklamayı daha çok sever. Senin bakışların da mutlaka masumiyet taşımalı.

4- ‘Aşk yarası taşıyan erkek’ rolünün modası geçti. İyi bir sevgili olabileceğini anlatacak başka yollar bulmalısın. “Ben çok iyi bir sevgiliyim ama bugüne kadar benim kıymetimi kimse bilmedi” cümlesi, geçen yüzyılın cümlesiydi. Eski sevgililerinden söz etme. Mecbur kaldığında da eskileri sakın kötüleme. Çünkü karşındaki kadın “Bir gün ayrılırsa benim hakkımda da böyle konuşur” diye düşünür.

5- Sen zaten erkek olarak olaya mağlup başlıyorsun. Çünkü kadınların çoğuna göre erkekler yalancı, sahtekar, düzenbaz, ikiyüzlü, güvenilmez ve çapkındır. Tüm bunları pozitife çevirmen zaman alacaktır. Bir randevuda tüm bunlardan olumlu not alamazsın.

6- ‘Bakımlı erkek’ ile ‘metroseksüel erkek’ arasında ince bir çizgi var. Sen kadın dergilerine bakma, metroseksüel erkekleri hiçbir kadın sevmiyor. Ama bakımlı olanlar tercih ediliyor. ‘Erkek olma özelliğini’ kaybetmeden bakımlı olmayı bil ve kadının karşısına öyle çık.

7- Karşındaki kadını ilgiyle dinle. Sorular sor, sözlerini önemsediğini göster. Konu ilişkilerse ve o geçmişinden söz ediyorsa (senin yok ama kadınların böyle bir özgürlüğü var) yüz hareketlerinle rahatsızlığını göster. Bu rahatsızlık, sizin ‘kanka’ durumuna dönmenizin önündeki en büyük engeldir.

8- Gecenin sonunda ‘evde kahve içme’ saçmalığını sakın deneme. Bunun da modası geçti. Sakin ve sabırlı ol. İlk gece böyle bir teklifte bulunmayan erkeklerin, daha sonraki buluşmalarda şansının yükseldiği araştırmalarla kanıtlanmış. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Anlatabildim mi?

9- Ona güven verip vermeyeceğin zamanla ortaya çıkacak ama kendine güvenip güvenmediğin ilk buluşmada anlaşılır. Kendine güvenmeyen erkek bir kadın için ‘ezik erkek’ kategorisindedir. ‘Ezik erkek’, baştan çıkarma fiilinin öznesi olamaz.

10- Kendini övme ama özelliklerini onun görmesine izin ver. Malınla, mülkünle övünme ama bunu saklamak için de özel çaba gösterme. İşinle, kariyerinle kendini ifade etme ama boş gezenin boş kalfası olmadığını anlat. Hayata dair bir bakışın, bir duruşun ve elbette bilgin olsun. Tipinle, malınla, mülkünle bir kadını etkilersin. Ama hepsi o.