Bilica hakkında yasal işlem başlatıldı

Fenerbahçeli Bilica hakkında, bir motokuryeye çarpıp kaçılmasıyla ilgili “Kazaya sebebiyet vermek ve olay yerini terk etmek”ten yasal işlem başlatıldı

Bilica hakkında yasal işlem başlatıldı

İstanbul Beşiktaş’ta kırmızı ışıkta bekleyen motokuryeye lüks bir ciple çarptıktan sonra kayıplara karışan sürücüyle ilgili olarak Fenerbahçeli futbolcu Bilica’nın ifade verdiği öğrenildi.

Beşiktaş’ta önceki sabah lüks bir cip, kırmızı ışıkta bekleyen motokuryeye arkadan çarptıktan sonra kayıplara karıştı. Kurye yaralandı, hızla kaçan cipin plakası ise olay yerinde düştü. Plakanın Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Roberto Carlos’un adına kayıtlı olduğu belirlendi. Ancak Carlos Brezilya’ya döndüğü için, sürücünün kimliği merak konusu oldu.

Adobe Flash Player YükleAdobe Flash Player YüklePolis kaçan sürücünün kimliğiyle ilgili bir açıklama yapmazken, Fenerbahçeli futbolcu Bilica saat 22.00 sıralarında eşiyle birlikte Beşiktaş Emniyet Müdürlüğü’ne geldi.

Bilica’nın, ifadesinde, bir kazaya neden olduğunu fark etmediğini, aracı ise eski takım arkadaşı Carlos’tan aldığını, parasını ödediği cipi hukuki işlemler devam ettiği için henüz üzerine almadığını söylediği öğrenildi.

Yetkililer, Bilica’nın kazadan 2 gün sonra emniyete çağrıldığı için alkol muayenesinin yapılamadığını, ‘hasarlı ve yaralamalı kazaya sebebiyetten ve olay yerini terk etmekten” işlem başlatıldığını belirtti.

Mehmet AKTARAN / Ümit TÜRK, İstanbulDHA