Beşir Atalay: Abdullah Bey AK Parti'nin başına geçmeli

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kanal 7'de katıldığı yayında Cumhurbaşkanlığı seçimi ve AK Parti'nin geleceği konusunda önemli açıklamalarda bulundu. Atalay, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün seçim sonrası AK Parti'nin başına geçmesi için ikna edilmesi gerektiğini belirtti

Beşir Atalay: Abdullah Bey AK Parti'nin başına geçmeli

Atalay'ın sözlerinden önemli satır başları şunlar:

“Partimizin, tüm mekanizmalarımızın daha çok Genel Başkanımızın cumhurbaşkanı adayı olması gibi bir iradesi çıktı ortaya. Şu anda önemli olan bu hareketin geleceğidir. 2015 seçiminde zorluk çekmeyeceğimiz formül gerekiyor. Anayasa dahil tüm hedefler gerçekleştirilebilir. Burada güçlü bir cumhurbaşkanı, güçlü bir başbakan ve parti başkanı. 

2’si de güçlü olacak. Abdullah Bey’in ikna edilerek tekrar partimizin başında bulunması, bu seçimi bizim için çok daha rahat şekle getirecek. ‘Adayımız Başbakanımız Tayyip Bey’dir.

Partimizin geleceğinde, kendisi ikna edilerek kongremize genel başkan olarak Abdullah Bey’in seçilmesi sağlanmıştır. Geçiş dönemi başbakanlığı şu tarafından yürütülecektir’ gibi açıklama hem topluma güven verecek hem de parti tabanında rahatlık sağlayacaktır.”

DHA