Beşiktaş'ın müthiş yükselişi

Dünyanın En İyi Futbol Takımları değerlendirmesinde Beşiktaş, önemli bir yükseliş göstererek 26. sırada yer aldı

Beşiktaş'ın müthiş yükselişi

Uluslararası Futbol Tarihi ve İstatistikleri Federasyonu’nun (IFFHS) eylül ayı "Dünyanın En İyi Futbol Takımları" değerlendirmesinde Beşiktaş, önemli bir yükseliş göstererek 26. sırada yer aldı.

Spor Toto Süper Lig ve özellikle UEFA Avrupa Ligi’nde aldığı başarılı sonuçlarla dikkat çeken Beşiktaş, IFFHS tarafından aylık periyotlarla açıklanan "Dünyanın En İyi Futbol Takımları" değerlendirmesinde önemli bir çıkışa imza atmayı başardı.

Ağustos ayı değerlendirmesinde, sıralamada ilk 100 içinde bulunan 3 Türk takımından biri olan ve Fenerbahçe ile Galatasaray’ın gerisinde 52. sırada bulunan Beşiktaş, eylül ayı değerlendirmesinde ise 26 basamak birden yükselerek, her iki ezeli rakibini de geçti ve 26. oldu.

İKİ AYDA 70 SIRA YÜKSELDİ

"Kara Kartal", IFFHS’nin değerlendirmesinde hızlı yükselişini sürdürürken, elde edilmesi zor bir yükseliş grafiğine imza atmış oldu.

Henüz temmuz ayında, "Dünyanın En İyi Futbol Takımları" değerlendirmesinin 96. sırasında bulunan Beşiktaş takımı, ağustos ayında 44 sıra, eylül ayında ise 26 sıra atlayıp, 70 basamaklık bir çıkış göstererek 26. sırada kendisine yer buldu.

Öte yandan, Avrupa kupalarına veda etmelerinin ardından, ligde de istikrarsız sonuçlara imza atan Fenerbahçe ve Galatasaray takımları, eylül ayı değerlendirmesinde düşüşlerini sürdürdüler.

Geride kalan ayda 43. durumda bulunan Fenerbahçe 50.’liğe, 48. sırada bulunan Galatasaray 60.’lığa düşerken, Türk ekiplerinden Trabzonspor 195., Burssapor 228. ve Antalyaspor ise 330. sırada yer aldılar.

ZİRVE YİNE INTER’İN

IFFHS Dünyanın En İyi Futbol Takımları sıralamasının zirvesinde, İtalya’nın güçlü ekibi Inter yer almayı sürdürdü.

(Milliyet)