Bekaroğlu: Numan Bey insanları ortada bırakmaz

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu'nun AK Parti'ye geçeceği iddiasıyla ilgili olarak, HAS Parti İstanbul İl Başkanı Mehmet Bekaroğlu, twitter'da bir açıklama yaptı.

Bekaroğlu: Numan Bey insanları ortada bırakmaz

HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş'la ilgili iddiayı yalanlayan Mehmet Bekaroğlu, şunları aktardı:

"Arkadaşlar, bu spekülatif haberin iki muhatabı var. Bir sayın Kurtulmuş, iki Halkın Sesi Partisi. Elbette sayın Kurtulmuş açıklamayı yapacaktır. Halkın Sesi Partisi de hafta sonunda İl Başkanları ve GİK toplantısı yapıyor. Bu toplantıda gerekli açıklamalar yapılır. Şimdi kişisel düşüncemi açıklıyorum. Biz Ak Parti'nin baştan beri hiç bir şekilde sistemi değiştirmeyi amaçlamadığını söyledik. AK Parti, ne demokrasi ve özgürlükler konusunda ne de adalat konusunda yeni bir şey yaptı. Şimdi tam da tıkandığı, hiç bir krizi yönetemediği bugünlerde böyle bir spekülasyon yayılıyor. Ben Numan Kurtulmuş ve arkadaşlarının bir şeyler olmak bir yerlere gelmek için değil bir şeyler yapmak için siyaset yaptığına inanıyorum.Kurtulmuş baştan beri defalarca ifade etti, biz oyuncuları değiştirmek için değil oyunu bozmak için siyaset yapıyoruz. Biz hiç kimseyi ikame etmek, hiç kimsenin tıkanıklığını açmak, koltuk değeneği olmak için siyaset yapmıyoruz. Halkın Sesi Partisi bu ülkede önemli şeyler söyledi. Tek başına şu söz yeter. Ne siyasa/devlet, ne piyasa/ekonomi, önce insan.Peki, siyasanın/devletin vesayetini kırdığını iddia ederken insanı piyasanın vesayetine iten AKP'de ne işimiz olabilir? Halkın Sesi, şu sıralar ilçe kongrelerini tamamlıyor, Eylül-Ekim'de il kongreleri var, Kasım sonu ya da Aralık başında genel kongremiz var. Halkın Sesi Partisi yoluna devam ediyor. Sayın Kurtulmuş, kendini kanıtlamış, sınavlarını vermiş bir insandır. Saadet Partisi'nden ayrılırken söylediği sözler ortadadır, insanlara yaptığı çağrı ortadır. Binlerce insan bu çağrıya uyarak geldi. Numan Bey hiç bir şekilde sözünden dönmez, insanları ortada bırakmaz."

RADİKAL GAZETESİ YAZDI

Radikal Gazetesi'nin bugünkü haberinde Başbakan Erdoğan'ın, pazartesi akşamı yapılan AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında, HAS Parti Genel Başkanı Numan Kurtulmuş ile birlikte eski DP Genel Başkanı Süleyman Soylu’nun AK Partili olabileceğini söylediği ve konuyu tartışmaya açtığı iddia edilmişti. Haberin tamamını okumak için tıklayınız

POSTA İNTERNET